Baie de ulei

Discutii despre seria 9-3 '97-'03

Baie de ulei

Postby Peter » 04 Feb 2019, 22:36

Va salut! Spuneti-mi si mie care e spilu' cu garnitura de baie de ulei? E imposibil s-o gasesc, am banuiala ca se lipeste cu gasket pentru ca pe toate siturile de piese auto romanesti si straine asta imi arata. Am ceva scurgeri de ulei pe la ea si daca tot duc masina la mecanic sa-i schimb distributia( am cumparat-o pana la urma de pe Skandix pe original) am zis sa elimin si probleme de genu scurgeri ulei.

Offtopic:
Atentie! Verificati daca si la voi conducta (partea din cauciuc) de la pompa de servodirectie care trece prin spatele farului din dreapta si coboara pe sub radiator, freaca de o componenta din plastic(In zona farului) si ajunge, pana la urma, sa curga, asta am gasit la mine. O problema grava zic eu si o alta eroare made saab. Momentan doar musteste, maine ma ocup special sa remediez problema.
O seara buna!
Last edited by Peter on 05 Feb 2019, 17:05, edited 2 times in total.
Saab 9-3 hatchback SE, 2.0t , 154hp, '99.
Peter
Senior
 
Posts: 100
Joined: 02 Nov 2014, 20:57
Location: Calafat

Re: Baie de ulei

Postby vlpauto » 05 Feb 2019, 16:46

Salut,
La baia de ulei este garnitura chimica(silicon) am curatat baia de ulei acum 2 saptamani,eu am folosit Victor Reinz.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Magazin de piese auto on-line.

http://vlpauto.ro/
User avatar
vlpauto
Master
 
Posts: 293
Joined: 10 Feb 2013, 16:34
Location: Bucuresti/Slobozia

Re: Baie de ulei

Postby Peter » 05 Feb 2019, 16:51

vlpauto wrote:Salut,
La baia de ulei este garnitura chimica(silicon) am curatat baia de ulei acum 2 saptamani,eu am folosit Victor Reinz.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Multumesc! Se confirma banuiala mea.
Saab 9-3 hatchback SE, 2.0t , 154hp, '99.
Peter
Senior
 
Posts: 100
Joined: 02 Nov 2014, 20:57
Location: Calafat


Return to SAAB seria 9-3

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests