Probleme clima

Discutii despre seria 9-3 '03-Prezent

Re: Probleme clima

Postby danezu » 16 May 2012, 08:08

@manolodsv: daca din poze reiese altceva, cu toate ca nu cred, nu ai ce sa le faci, degeaba faci reclamatie pentru ca ai o asigurare facultativa si CSA nu prea se baga. Cred ca este clar pentru toata lumea ca la un casco nu conteaza pretul ci firma, care plateste sau nu plateste. Trebuia sa stai la Groupama si te ajutam eu acum :mrgreen:
Mergi in audienta la directorul de la daune, impreuna cu un martor si cere pozele sa le vezi si sa-ti explice clar care este diferenta si pe ce s-a bazat cel care a respins plata daunei.

Casco il faci pentru accidente in parcare cu autori necunoscuti si pentru cei care au RCA la firme pacalite si ramai cu buza umflata cand intra in tine.

@ess1902: ai avut tu noroc sa nu dea un schumacher de bulgaria peste tine sa vezi ce repede plateai casco :mrgreen:
Image
User avatar
danezu
Saabist
 
Posts: 827
Joined: 04 Nov 2010, 17:56
Location: Bucaless

Re: Probleme clima

Postby manolodsv » 16 May 2012, 08:38

danezu wrote:@manolodsv: daca din poze reiese altceva, cu toate ca nu cred, nu ai ce sa le faci, degeaba faci reclamatie pentru ca ai o asigurare facultativa si CSA nu prea se baga. Cred ca este clar pentru toata lumea ca la un casco nu conteaza pretul ci firma, care plateste sau nu plateste. Trebuia sa stai la Groupama si te ajutam eu acum :mrgreen:
Mergi in audienta la directorul de la daune, impreuna cu un martor si cere pozele sa le vezi si sa-ti explice clar care este diferenta si pe ce s-a bazat cel care a respins plata daunei.

Casco il faci pentru accidente in parcare cu autori necunoscuti si pentru cei care au RCA la firme pacalite si ramai cu buza umflata cand intra in tine.

@ess1902: ai avut tu noroc sa nu dea un schumacher de bulgaria peste tine sa vezi ce repede plateai casco :mrgreen:

am full casco, exceptie anvelope, si fara franciza
EX SAAB 9-3 SS 1.9 TID 120 cp - 2008 SAABinuta.
PRESENT SAAB 9-3 SS 2.0t Hirsch 210CP - 2008 Pa Pa Bum Bum.
User avatar
manolodsv
Saabist adevarat
 
Posts: 1997
Joined: 17 Feb 2012, 10:49
Location: Calarasi

Re: Probleme clima

Postby gAAB93 » 16 May 2012, 12:19

Marius parerea mea e sa nu-ti pierzi timpul cu OPC si CSA pentru ca e cam in zadar. Mai bine te duci, cum spunea si "danezu", in audienta la directorul de daune si cu o notificare in brate si daca nu se rezolva ia numar de inregistrare pe notificare si depune plangere in instanta. Eu ma judec cu pol romana si se pare ca o sa ajung si la CEDO pt daunele pe care o sa le cer. Eu unul m-am saturat sa fiu calcat in picioare de toti analfabetii. Bafta!
Gabi
Saab 93 SS 1.8 - 2008
Scott Sportster 2012, 3x10 speed.
Land Rover Carbon, 2010, 3x9 speed.
User avatar
gAAB93
Senior
 
Posts: 212
Joined: 27 Oct 2011, 19:17
Location: Bucuresti

Re: Probleme clima

Postby danezu » 16 May 2012, 12:42

Cere pozele de la inspectia de risc (de cand ai facut polita) si sa-ti arate ca difera radiatorul. In pozele alea nu prea ai cum sa vezi radiatorul decat daca s-au facut poze pe dedesupt......
La tine cred ca este o problema de alta natura, oari ai incercat tu vreo modificare, ori pretul de la autocobalcescu este prea mare pentru ei. :x

Bafta!
Image
User avatar
danezu
Saabist
 
Posts: 827
Joined: 04 Nov 2010, 17:56
Location: Bucaless

Re: Probleme clima

Postby csb » 24 May 2012, 20:34

Pt asiguratori toate preturile s mari si cauta motive sa nu plateasca... :(
La noi la firma o masina lovita sta de 3 luni din cauza ca asigurarea, vinovatul si politia nu se inteleg, se judeca :evil:
SAAB 93 VECTOR, 2007, 1.9 TiD 150cp, Nocturne Blue
SUZUKI SX4 1.6 GS 4WD, 2010, 120cp, Silky Silver
User avatar
csb
Saabist
 
Posts: 726
Joined: 10 Jan 2010, 19:50
Location: Brasov

Re: Probleme clima

Postby grecu_del » 22 May 2015, 12:42

buna. am si eu o problema cu sistemul de clima. am un saab 93 2.2 tid din 2001. nu am nici o eroare. recent a fost curatat sistemul de clima si bagat freon. nu raceste cum ar trebui.daca pun mana pe conducta de clima de la compresor la filtru uscator acesta nu este foarte rece si filtru este cald. a mai intalnit cineva problema asta? hp e ok si lp nu este in parametri. ma gandesc la fitru uscator sa fie imbagsit
grecu_del
Nou venit
 
Posts: 5
Joined: 21 Dec 2013, 22:39

Previous

Return to SAAB seria 9-3 Sport Sedan/Combi/Convertible

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron