Nu sunt convins. Am nevoie de opinii obiective.

Discutii despre seria 9-3 '03-Prezent

Re: Nu sunt convins. Am nevoie de opinii obiective.

Postby manusha » 04 May 2010, 06:46

Salut.
Ca sa iti raspund la intrebarea privind suspensiile trebuie sa iti spun ca am un 95 Aero din 2002 cu 134K km si nu am schimbat niciodata nimic la suspensie. Si fratemiu are un 93 din 2008 cu vreo 55K km si nici el nu a avut probleme la suspensii pana acum.
Ca motor iti sugerez cel de 1.9 tdi 150 CP (d-asta are si fratemiu si sincer se tine lipit de mine cu 100 de cai mai putin decat aero meu, ce e drept al meu are si uzura ca e din '02 dar totusi 100 de cai diferenta si diesel vs benzina e ceva). Ideal ar fi cel de 180 CP TTiD care este motor Saab (nu e comun cu Opel si etc) care este un motor genial, dar in limita ta de pret nu o sa il gasesti pt. ca este pe modelele noi.
Acum nu spune nimeni ca saaburile sunt fara cusur si rezista 1 milion de km, numai eu stiu cat am schimbat la a mea si cati bani mi-a mancat, dar a mea a fost si este condusa intr-un stil barbar prin toate gropile din Bucuresti si Prahova. O sa ai cu timpul mici probleme d-astea foarte usor remediabile si fara cheltuieli imense, cum spunea si altcineva mai sus: un zanganit, o trepidatie, un ornament, lucruri care nu sunt vitale pt. masina, la motor nu o sa ai probleme daca nu-l omori.
SAAB 95 Aero 2.3 Turbo '02 250HP Midnight Blue
User avatar
manusha
Invatacel
 
Posts: 75
Joined: 01 Feb 2010, 11:44
Location: Ploiesti

Previous

Return to SAAB seria 9-3 Sport Sedan/Combi/Convertible

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron