CUTIE VITEZE

Discutii despre seria 9-5 '98-'10

Re: CUTIE VITEZE

Postby andybumbu » 30 Jan 2013, 22:50

ciudat, parca in prima postare spuneai ca ai schimbat uleiul transmisiei...sa inteleg ca l-ai schimbat a doua oara :roll:
-pt bord computer SID, respectiv problemele cu pixelii morti, este la anunturi un baiat expert in al repara pe viata, ca sa nu poluez topicul colegului unde ai intrebat de SID :idea:
Saab 93 SS 2.2TiD Arc-2004
Saab 97 X 5.3iV8 Arc-2007
andybumbu
Saabist adevarat
 
Posts: 3427
Joined: 22 Apr 2010, 22:21
Location: Timisoara

Re: CUTIE VITEZE

Postby NELEPTCUALEX » 30 Jan 2013, 23:09

ma refeream cand l-am schimbat era foarte putin .a fost astazi sotia cu ea la scania si ziceau cei de acolo ca sa incercat sa umble la cutie inainte si nush ce nu au facut bine ca nu prea a inteles ea ce explicau baietii insa acuma merge perfect
9-5 2.0T manual 2003
NELEPTCUALEX
Invatacel
 
Posts: 77
Joined: 28 Jan 2013, 23:17
Location: talmaciu

Re: CUTIE VITEZE

Postby NELEPTCUALEX » 30 Jan 2013, 23:16

-pt bord computer SID, respectiv problemele cu pixelii morti, este la anunturi un baiat expert in al repara pe viata, ca sa nu poluez topicul colegului unde ai intrebat de SID :idea:[/quote]
asa mi s-a spus si mie ...nu e cine stie ce chestie .ma gandeam daca s-ar potrivii navigatia lui pe 9-5 meu si daca am observad ca are si SID ma gandeam ca mai bine pun unu ok daca as lua navigatia:P
9-5 2.0T manual 2003
NELEPTCUALEX
Invatacel
 
Posts: 77
Joined: 28 Jan 2013, 23:17
Location: talmaciu

Re: CUTIE VITEZE

Postby Saabman » 05 Mar 2013, 13:49

Salutare,

Sa inteleg ca singura problema a fost de la uleiul de transmisie?
Aceeasi problema o am si eu. Am fost cu ea la service, a mers o vreme si acum face la fel. In marche-arriere se aude un zgomot daca schimb foarte repede - apasat ambreiaj- schimbat. Daca apas ambrejaul si stau cu piciorul pe ambreiaj 2-3 secunde si dupa aia schimb atunci nu se mai aude. Din pacate acum nu mai intra in viteza. Ambreiajul a fost schimbat cam acum un an.
Are cineva vreo idee?
Este vorba de Saab 9-5 2.0 biopower.
Multumesc
SAAB 9-3 Aero TTID
Saabman
Master
 
Posts: 257
Joined: 14 May 2009, 22:48
Location: Bucuresti

Re: CUTIE VITEZE

Postby NELEPTCUALEX » 05 Mar 2013, 17:32

Saabman wrote:Salutare,

Sa inteleg ca singura problema a fost de la uleiul de transmisie?
Aceeasi problema o am si eu. Am fost cu ea la service, a mers o vreme si acum face la fel. In marche-arriere se aude un zgomot daca schimb foarte repede - apasat ambreiaj- schimbat. Daca apas ambrejaul si stau cu piciorul pe ambreiaj 2-3 secunde si dupa aia schimb atunci nu se mai aude. Din pacate acum nu mai intra in viteza. Ambreiajul a fost schimbat cam acum un an.
Are cineva vreo idee?
Este vorba de Saab 9-5 2.0 biopower.
Multumesc


DA SE PARE CA ULEIUL ERA .CAND A SCOS ULEIUL MAI ERA SA ZIC ASA 100 GRAME SAU CHIAR MAI PUTIN .DE LA CINE AM LUATO SE PARE CA NU L-A INTRESAT TREABA ASTA SI NA..
AM PUS ULEI NOU ...AM FACUT CAM 50 KM MAXIM SI DE ATUNCI NU MI-O MAI FACUT PROBLEME DELOC
9-5 2.0T manual 2003
NELEPTCUALEX
Invatacel
 
Posts: 77
Joined: 28 Jan 2013, 23:17
Location: talmaciu

Re: CUTIE VITEZE

Postby Saabman » 05 Mar 2013, 18:05

Ok, multumesc frumos.
O sa revin cu informatii suplimentare dupa ce ii fac o verificare.
SAAB 9-3 Aero TTID
Saabman
Master
 
Posts: 257
Joined: 14 May 2009, 22:48
Location: Bucuresti

Re: CUTIE VITEZE

Postby NELEPTCUALEX » 05 Mar 2013, 18:17

Saabman wrote:Ok, multumesc frumos.
O sa revin cu informatii suplimentare dupa ce ii fac o verificare.

ok .eu sunt mai tot timpul online . insa ai grija unde mergi cu masina.eu am fost la 2-3 service-uri si uni ziceau ca trebuie cutia schimbata altii ca nu stiu ce s-a rupt...asa ca m-am dus cu ea la reprezentanta Scania din Talmaciu(aproape de casa) s-au uitat putin ...au scos uleiul si au rezolvat problema
9-5 2.0T manual 2003
NELEPTCUALEX
Invatacel
 
Posts: 77
Joined: 28 Jan 2013, 23:17
Location: talmaciu

Previous

Return to SAAB seria 9-5

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests