95 berlina sau combi

Discutii despre seria 9-5 '98-'10

Postby saabby-727 » 03 Sep 2009, 11:36

prostie financiarä! sau comoditate? lipsä de informatie?
doar si ei ar tebui sä cistige procente cu cit masina e mai scumpä :!:
ar trebui scris la saab in suedia, si informat asupra acestei lipse de posibilitäti! De fapt e o prostie: dacä orcum o masinä se trimite din suedia spre rominia nu conteazä ce se trimite, pretul transportului e acelasi! Nu vor sä-si ia bätaie de cap cu intocmirea unei liste cu optiuni, salarul curge si asa, färä sä transpire. Poate in rominia vinzätorul nu e plätit in functie de valoarea masinii pe care o vinde ca aici in germania de exemplu?
Sunt sigurä cä saab suedia nu se va bucura auzind cä un vinzätor nu preia comenzi de la cineva care vrea sä pläteascä mai mult pentru a avea ceva deosebit. Artrebui ca saab suedia sä-i ardä cu nuiaua la fund :!:
Cum? In ziua de azi cind saab se bucurä pentru orice comandä in plus... tu ca vinzätor in rominia sä nu iei o comandä mai scumpä :?: La care atit vinzätorul cit si firma producätoare nu au decit de cistigat???
Deci in rominia mai au mult de invätat despre marketing si eficientä financiarä :(
sä joci golf sau polo, sä conduci logan sau mai bine SÄ PILOTEZI UN SAAB?
la saab frinatul murdäreste jentzile
9-5 2,3T vector 220HP
saabby-727
Senior
 
Posts: 141
Joined: 08 Mar 2009, 14:21
Location: kaiserslautern

Postby erny » 03 Sep 2009, 11:47

Comenzile au fost facute in aprilie 2008, cand situatia economica nu era asa albastra, iar in Romania comenzile la masini curgeau... chiar si la SAAB.
Partea cu SAAB 93 AERO alb nu o stiau nici cei din Romania, am configurat cu ei masina asa, am platit avansul si mi-au spus dupa aceea ca cei din Suedia au refuzat comanda, asa ca am luat-o albastra.
De altfel cred ca in cazul meu isi dau interesul, ii cunosc de mult si le-am adus multi clienti ( de ex. atunci am comandat 2 9-3 AERO ptr. prieteni si 1 9-5 AERO ptr. mine ).
9-5 AERO
erny
Invatacel
 
Posts: 50
Joined: 02 Sep 2009, 12:23
Location: BUCURESTI

Postby saabby-727 » 03 Sep 2009, 17:37

asa pretind ei! :wink: cu saab direct nu ai vorbit :!:
ciudat cä aici se poate comanda orice culoare.
vinde-o si comandä la noi :D
sä joci golf sau polo, sä conduci logan sau mai bine SÄ PILOTEZI UN SAAB?
la saab frinatul murdäreste jentzile
9-5 2,3T vector 220HP
saabby-727
Senior
 
Posts: 141
Joined: 08 Mar 2009, 14:21
Location: kaiserslautern

Re: 95 berlina sau combi

Postby Glassperlenspiel » 04 Apr 2011, 21:41

Salutare! Eu am un combi. Sint f multumit de masina, desi ca incepator m-am obisnuit mai greu cu dimensiunile ei. Motorul aproape ca nu se aude, extrem de stabila, treapta a II-a rupe cam orice masina la demaraj, acustica EXCELENTA la orice gen de muzica ( n-am ascultat manele pana acum...). Luneta se murdareste cam repede... ( insa e o problema specifica marca combi:) In rest, despre spatiul de bagaje: sint nr.1 la serviciu cand vine vb sa ajut pe cineva sa se mute cu casa sau sa care ceva, asta spune tot:)
As prefera totusi sa aiba un ampatament mai inalt pt un combi ( deja i-am atins scutul de protectie ), si as prefera si al doilea subwoofer, ca la modelul berlina... Daca te intereseaza ceva anume, astept...
Best regards!
9-5 Vector Nordic, 3.0 TiD, 2005
User avatar
Glassperlenspiel
Junior
 
Posts: 30
Joined: 04 Mar 2010, 08:43

Previous

Return to SAAB seria 9-5

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests