A fost descoperit adevaratul saab-fan de pe voom.ro!!!

Ce mai scrie presa despre Saab

A fost descoperit adevaratul saab-fan de pe voom.ro!!!

Postby Edy » 06 Feb 2010, 09:27

Se pare ca cineva a fost suficient de vigilent sa observe niste detalii si am aflat cine este "adevaratul saab-fan" care ne-a atacat la comentariile de pe voom.ro!
link: http://www.voom.ro/stiri/fanii-saab-au- ... uresti.htm
Doamna saabby-727 se pare ca nu vrea sa se potoleasca, ba chiar se face de rusine dezvoltand a "doua personalitate" - alin - pentru a scrie "URA BMW!". Halal saab-fan...
SAAB 9-5 Troll Hirsch, 2007, 2.3T 300 cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2007, 2.8T 300cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2009, 2.0T XWD 210cp, gri
SAAB 9-3 AERO COUPE, 2002, 2.0T Maptun Stg3 270 cp, gri
SAAB 9-5 AERO sedan, 2007, 2.3T 260 CP, rosu
SAAB 9000 AERO, 1996, 2.0T 185 cp Italian Aero, albastru
SAAB 9000 Anniversary, 1997, 2.0T 150 cp, albastru
SAAB 900i SEDAN, 1992, 2.0i
+ inca cateva!
https://xpt.ro/
https://www.facebook.com/nxsautomobile
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti

Re: A fost descoperit adevaratul saab-fan de pe voom.ro!!!

Postby cristian_93 » 06 Feb 2010, 19:47

Urat din partea ei daca intr-adevar asa este. Ar fi frumos ca cineva care cunoaste limba germana sa traduca aceste texte si sa le posteze pe forumurile din Germania intr-un topic intitulat "Mesajul userului saabby-727 pt membrii fun-clubului din Romania", acolo unde adevaratul fan saab pretinde ca este atat de apreciat. Sunt curios daca si cei de acolo i-ar lauda initiativa (inclusiv partea cu URA BMW).
9-3 Aero SS
User avatar
cristian_93
Saabist
 
Posts: 778
Joined: 04 Mar 2009, 16:38
Location: Bucuresti

Re: A fost descoperit adevaratul saab-fan de pe voom.ro!!!

Postby tony » 06 Feb 2010, 20:17

urat din partea ei.sa ii fie rusine pentru ce face. buna ideea lui cristi. ne ocupam? :evil:
Image
User avatar
tony
Saabist adevarat
 
Posts: 1102
Joined: 19 Aug 2008, 08:18
Location: brasov

Re: A fost descoperit adevaratul saab-fan de pe voom.ro!!!

Postby Edy » 07 Feb 2010, 16:06

Nu cred ca merita cu adevarat osteneala; daca ma intrebati de ce sunt un pic indignat, ar fi ura cu care scrie despre romani si romania: "SAAB este o masina superba dar nu pentru romani..."?????? Care-i chestia?
Cred ca este suficient de trist ca ea sa fie in pielea ei...mai ales ca este romanca la origini...
Cred ca cel mai intelept si elegant este sa ne vedem de ale noastre si sa o tratam cu "ignore"...
Sunt multi nemti care urasc romanii si sa ne apucam sa scriem pe forumurile lor poate fi interpretat ca o provocare...; stiu ca mi s-a intamplat prin 2005 sa fiu oprit de politie prin Bavaria si ma strigau " tzigoinen, tzigoinen.." desi sunt blond cu pielea alba si ochii albastrii...si numere de romania la masina...
SAAB 9-5 Troll Hirsch, 2007, 2.3T 300 cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2007, 2.8T 300cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2009, 2.0T XWD 210cp, gri
SAAB 9-3 AERO COUPE, 2002, 2.0T Maptun Stg3 270 cp, gri
SAAB 9-5 AERO sedan, 2007, 2.3T 260 CP, rosu
SAAB 9000 AERO, 1996, 2.0T 185 cp Italian Aero, albastru
SAAB 9000 Anniversary, 1997, 2.0T 150 cp, albastru
SAAB 900i SEDAN, 1992, 2.0i
+ inca cateva!
https://xpt.ro/
https://www.facebook.com/nxsautomobile
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti

Re: A fost descoperit adevaratul saab-fan de pe voom.ro!!!

Postby ciprian swe » 07 Feb 2010, 17:58

normal ca te striga tigane..ca doar esti din bucuresti!!La ce te asteptai la plecaciuni??
ciprian swe
Invatacel
 
Posts: 67
Joined: 22 May 2009, 15:37
Location: Göteborg Sverige

Re: A fost descoperit adevaratul saab-fan de pe voom.ro!!!

Postby ciprian swe » 07 Feb 2010, 18:01

ciprian swe wrote:normal ca te striga tigane..ca doar esti din bucuresti!!La ce te asteptai la plecaciuni??

Asta a fost gluma:))
AM patit si eu si sunt la fel blond cu ochi albastri.Insa dupa ce m-am revoltat ,nu extrem de tare ,cu nemtii nu poti face asta,au incetat!In Norvegia m-a intrebat unul de unde sunt si a zis ca eu cum de nu am mustat si palarie????ca toti romanii au!!
Deci nu conteaza de unde esti din Romania.Chestia e sa nu iti fie jena si sa-i privesti in ochi.Sunt mandru ca sunt ROMAN! de obicei se linistesc:)
ciprian swe
Invatacel
 
Posts: 67
Joined: 22 May 2009, 15:37
Location: Göteborg Sverige

Re: A fost descoperit adevaratul saab-fan de pe voom.ro!!!

Postby ess1902 » 07 Feb 2010, 19:00

Edy tu i-ai dezactivat contul lui saabby-727 asa cum scrie cineva in articolul ala? Pentru ca intr.adevar nu mai vad nici un post de-al ei de mult timp. Ar fi fost mai oke sa isi exprime opinia aici pe forum mai intii si nu in alte parti...
9-3 TID DFP 150 cp
ess1902
Master
 
Posts: 295
Joined: 27 Mar 2009, 08:49
Location: Iasi

Re: A fost descoperit adevaratul saab-fan de pe voom.ro!!!

Postby Edy » 07 Feb 2010, 20:54

ciprian swe wrote:normal ca te striga tigane..ca doar esti din bucuresti!!La ce te asteptai la plecaciuni??

Nu cred ca avea mare importanta daca numerele erau de bucuresti sau alta localitate, atata vreme cat eram roman. Tocmai parcasem masina pe o strada, ei erau in trecere si s-au intors sa ne verifice actele; dupa 45 de minute de intors pe toate fetele, control la bagaje si corporal, facturi ale pieselor de motociclete pe care le cumparasem de acolo, suflat in alcoolmetru, verificat actele prin computerul din dotare, ne-a lasat in pace sa plecam; dar sincer, am trait cu impresia ca parca erau necajiti la sfarsit ca nu ne-a gasit cu nimic. Stiam ca daca te opreste politia in germania sau austria stai in banca ta si nu-i provoci cu nimic daca nu vrei sa pierzi o zi pe la sectie. Asta e...nu ma asteptam la plecaciuni, dar macar la prezumtia de nevinovatie...

ess1902 wrote:Edy tu i-ai dezactivat contul lui saabby-727 asa cum scrie cineva in articolul ala? Pentru ca intr.adevar nu mai vad nici un post de-al ei de mult timp. Ar fi fost mai oke sa isi exprime opinia aici pe forum mai intii si nu in alte parti...

Dupa ce consistent a incalcat de mai multe ori regula bunului simt si a obrazului, vorbind urat si jignind pe mai multi dintre voi, dupa ce a amenintat cu avocatii, ca vine ea si ne pune la punct pe toti, am intervenit si am rugat-o in nenumarate randuri sa se potoleasca si sa nu mai provoace discutii tendentioase, cerandu-i doar sa-si ceara scuze pentru comportamentul deviat, in mod oficial pe forum. Dupa un schimb de e-mailuri pe PM, nu numai ca nu a vrut sa o faca dar mia vorbit si urat, dezactivarea contului de altfel fiind ceruta chiar de ea. In ultimul email pe care i l-am trimis i-am zis sa-mi scrie cand doreste sa intre din nou si o sa-i reactivez contul dar doar cu conditia sa-si ceara scuze fata de cei pe care i-a jignit. In momentul de fata nu cred ca mai are ceva de spus, dupa episodul de pe voom.ro, dar sincer sa fiu sunt si eu curios ce ar mai avea de spus in apararea ei...
SAAB 9-5 Troll Hirsch, 2007, 2.3T 300 cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2007, 2.8T 300cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2009, 2.0T XWD 210cp, gri
SAAB 9-3 AERO COUPE, 2002, 2.0T Maptun Stg3 270 cp, gri
SAAB 9-5 AERO sedan, 2007, 2.3T 260 CP, rosu
SAAB 9000 AERO, 1996, 2.0T 185 cp Italian Aero, albastru
SAAB 9000 Anniversary, 1997, 2.0T 150 cp, albastru
SAAB 900i SEDAN, 1992, 2.0i
+ inca cateva!
https://xpt.ro/
https://www.facebook.com/nxsautomobile
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti

Re: A fost descoperit adevaratul saab-fan de pe voom.ro!!!

Postby tony » 08 Feb 2010, 21:04

astazi am vazut si eu ultimul comentariu al doamnei saab-fan de pe voom.ro. :evil: :evil: :evil:
Image
User avatar
tony
Saabist adevarat
 
Posts: 1102
Joined: 19 Aug 2008, 08:18
Location: brasov

Re: A fost descoperit adevaratul saab-fan de pe voom.ro!!!

Postby bullet » 08 Feb 2010, 23:32

Mai oameni buni, ce aveti ? :shock:
Ce e cu insultele astea? Si pe voom.ro si si aici.... nu e nimeni nebun si nu trebuie sa internam pe nimeni in ospiciu.
Daca e o diferenta de opinie, nu putem sa acceptam ca poate celalalt are dreptate ? Numele in sine de "forum" inseamna un schimb de discutii, pareri.
Chiar nu puteti sa lasati si de la voi ?
Imi pare rau ca am ajuns sa ne certam intre noi, dupa ce ca suntem "in numar mare".
Pot sa va garantez ca nu saaby a scris pe voom sub nickname-ul de "un adevarat fan saab", sau cum era, ma rog.
Cand i-am dat eu linkul cu articolul de pe voom, nici nu mergea site-ul aparea o eroare, iar mesajul de la fanul saab era postat dinainte.
Nu vreau sa iau partea nimanui, dar nu-mi place sa vad ca va certati din nimic, practic.
Sper ca pe viitor sa sa schimbe ceva in gandirea unora dintre noi si sa fie mai intelegatori, mai BUNI.
Hai ca m-am agitat destul.
Numai bine.
Image
User avatar
bullet
Saabist adevarat
 
Posts: 1293
Joined: 29 Jul 2008, 12:38
Location: Sibiu-Bucuresti

Re: A fost descoperit adevaratul saab-fan de pe voom.ro!!!

Postby Edy » 09 Feb 2010, 09:40

Dorin, nu stim ce relatie ai tu cu doamna, dar atunci cand scrii niste aberatii de genul:
- Bravo cä ati stat in banca voasträ frumos pinä ati väzut ce au fäcut altii din lumea intreagä.....ca sä-i copiati apoi la scarä redusä dupä 2 säptämini. Si vä mai si dati rotunzi acum ca si cind voi ati fi descoperit coada la prunä. Limitati-vä la raliuri ilegale si chefulete la munte si läsati saab-ul pe mina celor care stiu ce inseamnä, mäi copii. Dupä bätälie apar vitejii ;-)
sau
- Tony-licä!!! eu am saab de peste 20 de ani, pe cind tu murdäreai incä scutece!!!Pe tine te-a suit mämica intr-o masinä si te crezi deja FAN? Si ce sä caut eu la asa zisele voastre intilniri, sä-mi murdäresc masina in mocirla de la voi???
sau
- Si ia mai faceti si gargarä cu gura inchisä asa cum ati fäcut in 17.01.2010, si cum de altfel veti face mereu. Ar trebui sä vä jenati sä prezentati un asa film, sunteti singurii de pe glob care ati fäcut asa ceva si ultimii! mi-e milä de masinile voastre...
Apoi, sub alta semnatura dar cu acelasi "a cu doua puncte deasupra" scrie
- ce-i mäi??? v-o särit mucul cä un adevärat fan saab v-o zis-o??? invätati intii cä in acest context corect se scrie "oamenii s-au adunat" sau "friend" si nu "freind" si nu vä mai faceti de rahat cu asa prostii pe aici. suntei minusculi si nu vä place cind vi se demonstreazä asta. saab e superb insä nu e pentru rominia. atit! URA BMW!!!
Intreab-o pentru noi ce inseamna la ea "saab e superb insa nu e pentru romania" sau ce i-a facut Tony ca sa-l jigneasca; a uitat de unde a plecat de nu vrea sa-si murdareasca masina in mocirla din care s-a nascut?
Stilul de "vorba" este inconfundabil iar "litera vinovata" o tradeaza, motivatie exista; desi am discutat de acum 2 saptamani de contul ei, nu am primit nici un e-mail de ea cu vreo cerere de reactivare...
Intr-o privinta ai dreptate si anume ca trebuie sa dam dovada ca suntem mai buni si mai intelegatori. Pentru a incheia discutia aici (deoarece am ajuns sa discutam mai mult despre saabby727 decat de SAAB) declar acest topic inchis.
SAAB 9-5 Troll Hirsch, 2007, 2.3T 300 cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2007, 2.8T 300cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2009, 2.0T XWD 210cp, gri
SAAB 9-3 AERO COUPE, 2002, 2.0T Maptun Stg3 270 cp, gri
SAAB 9-5 AERO sedan, 2007, 2.3T 260 CP, rosu
SAAB 9000 AERO, 1996, 2.0T 185 cp Italian Aero, albastru
SAAB 9000 Anniversary, 1997, 2.0T 150 cp, albastru
SAAB 900i SEDAN, 1992, 2.0i
+ inca cateva!
https://xpt.ro/
https://www.facebook.com/nxsautomobile
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti


Return to Presa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests