Saab cu motoare BMW

Ce mai scrie presa despre Saab

Re: Saab cu motoare BMW

Postby cristian_93 » 22 Jun 2010, 10:06

sarivanalex wrote:cristiane, cred ca toti avem saab pentru ca asta ne place noua nu altora, ca eu am prieteni apropiati care imi spun ca laguna lor 2 e mai buna, sau passatul din 2001 .. dar trebuie sa intelegi ca unii oameni nu au scapat de mult din pesteri si inca au tendinta de a manca in 4 labe .. sau de a crede ca vreun passat e mai bun decat un saab :mrgreen:


Da, noi cei care avem Saab, avem pentru ca stim sa apreciem o masina, insa multi (nu toti) din cei care au bemve si vewe si altele le au pentru a fi in rand cu lumea buna; isi cumpara astfel de masini pentru ca sigla de pe volan le da putere si valoare. Asta am vrut sa spun cand am zis ca am o masina pe care personal o apreciez si nu am avut nevoie de alte argumente sau opinii atunci cand mi-am ales-o.
9-3 Aero SS
User avatar
cristian_93
Saabist
 
Posts: 778
Joined: 04 Mar 2009, 16:38
Location: Bucuresti

Re: Saab cu motoare BMW

Postby Adrian Mitrea » 24 Jun 2010, 11:47

cristian_93 wrote:Da, noi cei care avem Saab, avem pentru ca stim sa apreciem o masina, insa multi (nu toti) din cei care au bemve si vewe si altele le au pentru a fi in rand cu lumea buna; isi cumpara astfel de masini pentru ca sigla de pe volan le da putere si valoare. Asta am vrut sa spun cand am zis ca am o masina pe care personal o apreciez si nu am avut nevoie de alte argumente sau opinii atunci cand mi-am ales-o.


Este absolut superb comentariul tau. Sincer! Surprinde exact esenta a ceea ce gandeste un pasionat al unei marci.

Daca inlocuiesti termenul Saab cu numele altei marci, va rezulta replica ideala a cuiva care detine acea (alta) marca.

Ideea e ca fiecare dintre noi a avut vise, teluri si dorinte, fie ca a fost vorba de o masina noua, o masina puternica, o masina premium sau pur si simplu o masina si atat.

Nu se mai fac masini proaste in ziua de azi si nu s-au facut masini proaste niciodata (raportandu-ne la vremurile in care au fost fabricate, evident). O masina nu a fost, nu este si nu va fi niciodata ceva accesibil, ca un telefon mobil. Cand un constructor auto iti cere salariul pe 1-3-15 ani pentru o bucata de fier + electronica si niste scaune nu poate sa-ti dea ceva prost. Asta ar echivala cu disparitia lui de pe piata.

Exista in schimb masini alese gresit si care nu corespund asteptarilor celui care a dat banii pe ea.

In scurta mea profesie de jurnalist auto am avut ocazia sa merg cu aproape 100 de masini si motorizari diferite si am invatat sa respect ceea ce face fiecare marca. Peste tot niste oameni muncesc din greu pentru a scoate un produs cat mai bun si fiecare marca are un "ceva" al ei, fie ca se cheama Dacia, BMW sau Saab.

Ganditi-va bine la asta!
Adrian Mitrea
Saabist
 
Posts: 649
Joined: 26 May 2010, 11:37

Re: Saab cu motoare BMW

Postby sarivanalex » 25 Jun 2010, 17:21

gata recunosc :oops: am vrut cinciar full opşăn da nu MIAM permis :mrgreen:
intelege .. cel ce face legea n-are lege, cel ce tre' sa aleaga n-are ce alege ..
User avatar
sarivanalex
Senior
 
Posts: 219
Joined: 31 Jan 2010, 23:25
Location: ploiesti

Previous

Return to Presa

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests