SAAB 900S 2.0 1995

Prezinta SAAB-ul pe care il conduci

SAAB 900S 2.0 1995

Postby ct_gabriel » 20 Feb 2009, 18:53

Salut... numele meu e Gabi, sint de curind proprietar de Saab... am descoperit site-ul acesta acum doua zile, iar acesta e primul meu mesaj pe forum...
Masina mea e un Saab 900S din 1995. Masina are u motor pe benzina de 2.0 , are un pic peste 200 000 de km. In scurtul timp care a trecut de cind am achizitionat masina si pina acum pot spune ca m-am indragostit de ea, si de marca Saab. Momentan nu am poze cu ea, dar cit de curind o sa pun pe forum citeva poze cu ea. Ca dotari am aproape tot ce mi-as putea dori de la o masina pe ea: clima, cruise control, comp de bord, geamuri el, oglinzi cu reglaj el si incalzite, inchidere centralizata... scaune incalzite ( dar care momentan nu functioneaza ), ABS... nu-mi mai vin in minte... Sint multe masini care azi ies din fabrica fara toate dotarile pe care le are Saab-ul meu din 1995.
Motorul de 2.0 e cel mai puternic pe care l-am avut pina acum si sint super incintat de cum se comporta la drum si de cum se aude... maninca asfaltul... La consum, ce pot spune... in afara localitatii, computerul imi indica un consum instant de 7... poate 8 litri la suta, iar in localitate cel mai putin scot 11 litri la suta.
De curind am schimbat uleiul si toate filtrele. De manopera m-am ocupat eu iar uleiul impreuna cu toate filtrele ( ulei, aer, polen ) m-au costat cam 45 de euro... super ieftin... parerea mea...
Ce sa mai zic?... Cred ca o sa fiu destul de activ pe forumul acesta pt ca sint super incintat de masina mea si de marca Saab in general... apoi am vazut deja citava titluri interesante... Imi pare rau intr-un fel ca nu sint in Romania si ca nu pot participa deocamdata la intilnirile voastre, mai ales ca am inteles ca tocmai v-ati vazut la Brasov ( orasul meu natal )...
O sa incerc zilele astea sa pun si niste poze cu masina...
A part of me suspects that I'm a loser, but the other part of me thinks I'm God Almighty...
User avatar
ct_gabriel
Junior
 
Posts: 25
Joined: 19 Feb 2009, 22:54
Location: Hässleholm Suedia

Postby bullet » 21 Feb 2009, 22:06

Bine ai venit. Cu incalzirea in scaune da un ochi aici http://www.saab-romania.com/ro/forum/vi ... .php?t=552
Image
User avatar
bullet
Saabist adevarat
 
Posts: 1293
Joined: 29 Jul 2008, 12:38
Location: Sibiu-Bucuresti


Return to My SAAB

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest