Saab 9-5

Prezinta SAAB-ul pe care il conduci

Saab 9-5

Postby Danny » 14 Feb 2010, 13:07

Acum ceva vreme m-am suit in masina unui prieten, un SAAB 9-5 din 2000. Mi-a placut si am ramas cu gandul la ea, nu aveam de unde sa ghicesc ca 3 ani mai tarziu voi reusi sa o cumpar, dar uite ca intr-un final ma pot lauda cu noua achizitie.
Acum, problema este ca am luat-o cu motorul stricat, mai trebuie sa cumpar cuzinetii si filtrul de ulei si intra inapoi pe sosele.
Ce vroiam eu sa stiu, este unde gasesc piese pentru SAAB? SIngurul loc unde am gasit cuzinetii este ... tocmai in Anglia, ceva mai pe plan local am sanse sa gasesc?
Intre timp niste poze cu masinuta..
Am cumparat bara, dupa cum se vede in poze acum are una de la alta masina, proiectoare, faruri noi, etc sunt in portbagaj, tot ce mai imi trebuie ca sa o pot vedea in fata blocului sunt cuzinetii... ceva ideei, unde ii pot gasi?
Attachments
DSCF5599.JPG
DSCF5599.JPG (171.13 KiB) Viewed 1062 times
DSCF5598.JPG
DSCF5598.JPG (184.93 KiB) Viewed 1062 times
Danny
 
Posts: 1
Joined: 12 Feb 2010, 23:36

Re: Saab 9-5

Postby cristian_93 » 14 Feb 2010, 14:18

Salutare si bine ai venit printre noi!

Te asteptam cu mai multe poze si date despre masina ta!

Piesele de care ai tu nevoie se gasesc cu siguranta si in Romania, dar acum depinde si unde le gasesti mai ieftin. Daca esti din Bucuresti, poti incerca la service-ul autorizat Saab Augustsa Motors sau poti incerca la unii din furnizorii autorizati de piese. De exemplu, am cautat pentru tine si am gasit urmatorul link:

http://www.elitecat.cz/ArticleSelection.aspx?B=0

Deoarece nu ne-ai spus versiunea de motor, am cautat pentru un 2.3 turbo; daca nu am nimerit-o, redefineste tu termenii cautarii cu tipul de motor corect.

Cat despre masina, este superba si iti doresc sa o stapanesti sanatos, fara evenimente neplacute!
9-3 Aero SS
User avatar
cristian_93
Saabist
 
Posts: 778
Joined: 04 Mar 2009, 16:38
Location: Bucuresti


Return to My SAAB

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest