Nesimtire romaneasca cu SAAB

Tot ceea ce nu poate fi incadrat.

Nesimtire romaneasca cu SAAB

Postby Saabman » 26 Mar 2011, 20:34

Salutare,

Inainte de meci am zis sa trec repede pe la un carrefour market sa iau ceva de rontaiala. Parchez frumos masina, paralel cu bordura. Intru ma plimb putin pe acolo si cand ies observ parcat in fata mea un saab 95. Zambesc putin ca mai vad un saab dar cand ajung mai aproape se duce zambetul. Bineinteles parcase in stilul specific romanesc, fara sa-l intereseze daca incurca. Cat am stat 20 de min m-am uitat si eu pe la 95. Cand omul s-a intors am zis sa nu sar direct la gatul lui si ii spui "voiati sa ne cunoastem". Bineinteles omul nu s-a prins de aluzie si mi-am dat seama ca era de asteptat ca omul nu avea absolut nici o legatura cu marca saab. Masina lui era intr-o stare deplorabila, pielea rupta, multe lovituri, interior jegos etc Am renuntat sa-l sensibilizez cu marca masini ca clar nu avea nici o treaba cu aceasta marca si i-am explicat frumos ca m-a blocat si omul a zis "am crezut ca stai pe aici". S-a suit in masina si a plecat.

Foarte trist ca exista asemenea oameni si foarte trista ca au asemenea masini ...
Attachments
IMAG004000.jpg
IMAG0043.jpg
IMAG0042.jpg
IMAG0041.jpg
SAAB 9-3 Aero TTID
Saabman
Master
 
Posts: 257
Joined: 14 May 2009, 22:48
Location: Bucuresti

Re: Nesimtire romaneasca cu SAAB

Postby tony » 26 Mar 2011, 22:11

vezi ce patesti daca vrei sa intri primul in magazin si parchezi langa intrare? :mrgreen:
Image
User avatar
tony
Saabist adevarat
 
Posts: 1102
Joined: 19 Aug 2008, 08:18
Location: brasov

Re: Nesimtire romaneasca cu SAAB

Postby Saabman » 26 Mar 2011, 22:13

Da ai dreptate imi cer scuze eu am parcat aiurea :D
SAAB 9-3 Aero TTID
Saabman
Master
 
Posts: 257
Joined: 14 May 2009, 22:48
Location: Bucuresti

Re: Nesimtire romaneasca cu SAAB

Postby Saabman » 26 Mar 2011, 22:14

P.S. echipa romaniei e praf la fotbal :D
SAAB 9-3 Aero TTID
Saabman
Master
 
Posts: 257
Joined: 14 May 2009, 22:48
Location: Bucuresti

Re: Nesimtire romaneasca cu SAAB

Postby andybumbu » 29 Mar 2011, 10:14

acolo nu se parca perpendicular spre vitrina :roll: , sau spic :lol:
Saab 93 SS 2.2TiD Arc-2004
Saab 97 X 5.3iV8 Arc-2007
andybumbu
Saabist adevarat
 
Posts: 3427
Joined: 22 Apr 2010, 22:21
Location: Timisoara

Re: Nesimtire romaneasca cu SAAB

Postby bleunightdanger » 29 Mar 2011, 11:31

ti se pare ca 9-5-ul nu avea loc suficient sa o puna paralel cu bordura? erau cateva masini in parcare, ce dreacu?!
if you're looking for peace, then get ready for war
User avatar
bleunightdanger
Junior
 
Posts: 25
Joined: 26 Jan 2011, 16:06

Re: Nesimtire romaneasca cu SAAB

Postby andybumbu » 29 Mar 2011, 14:38

eu vad in poza peste 10 auto parcate, dar doar 2 sunt parcate paralel cu bordura, ceea ce ma face sa spun, ca cel parcat aiurea e 93&busul alb din spatele lui si nu 95, ce dracu :mrgreen:
P.S. are si logica, la 2 parcate paralel, intra 3 perpendicular sau spic :roll:
Saab 93 SS 2.2TiD Arc-2004
Saab 97 X 5.3iV8 Arc-2007
andybumbu
Saabist adevarat
 
Posts: 3427
Joined: 22 Apr 2010, 22:21
Location: Timisoara

Re: Nesimtire romaneasca cu SAAB

Postby Saabman » 29 Mar 2011, 23:16

Atat am prins in poza dar dupa bus mai erau masini parcate paralel. Dar avand in vedere ca mai avea loc in stanga si putea s-o puna in asa fel incat sa pot iesi si eu, tot la nesimtire ramane. Unde am parcat eu se parcau pana la un punct paralel cu bordura pentru ca altfel nu puteau sa mai treaca masini. Oricum avand in vedere ca omul mai avea loc in stanga si restul erau perpendiculare iar el a venit pur si simplu si a parcat in spic fara sa se gandeasca ca eu poate o sa vreau sa ies imi sustin ideea cu tarie ca este stilul romanesc de nesimtire si nepasare. Cand te duci la un supermarket sau in oricare alta locatie unde sunt parcar si ca de obicei este full, cand il vezi pe unul cu bmw parcat pe doua locuri incepi sa-l injuri. Eh exact de acelasi comportament a dat dovada persoana cu saab-ul. Oricum faptul ca incercati sa-i gasiti o scuza, as putea trece cu vederea din cauza pozei, dar nu exista scuza cand vii si parchezi intr-un asemenea hal chiar daca eu eram ultima masina parcata paralel cu trotuarul. Sincer nu vad nici macar de ce ar fi facut-o din rautate pentru ca mai avea o groaza de spatiu si nu l-am deranjat eu pe el cu nimic, avea loc destul sa parcheze.
SAAB 9-3 Aero TTID
Saabman
Master
 
Posts: 257
Joined: 14 May 2009, 22:48
Location: Bucuresti

Re: Nesimtire romaneasca cu SAAB

Postby bullet » 30 Mar 2011, 08:44

Saabman wrote: Sincer nu vad nici macar de ce ar fi facut-o din rautate


Pentru ca ai un Saab mai nou ? :mrgreen:
Image
User avatar
bullet
Saabist adevarat
 
Posts: 1293
Joined: 29 Jul 2008, 12:38
Location: Sibiu-Bucuresti

Re: Nesimtire romaneasca cu SAAB

Postby raducumucu » 30 Mar 2011, 09:28

parerea mea e ca puteai iesi si fara sa mute ala masina. mai multe manevre, e adevarat, dar nici asa sa stai sa astepti. sau ti-era frica sa nu zgarii masinuta. e o tabla, get over it.
raducumucu
Senior
 
Posts: 115
Joined: 18 Apr 2010, 10:21

Re: Nesimtire romaneasca cu SAAB

Postby Saabman » 30 Mar 2011, 10:00

raducumucu wrote:parerea mea e ca puteai iesi si fara sa mute ala masina. mai multe manevre, e adevarat, dar nici asa sa stai sa astepti. sau ti-era frica sa nu zgarii masinuta. e o tabla, get over it.


Nu aveam cum sa ies de acolo pentru ca nu mai aveam loc in spate iar pe trotuar dupa cum vezi erau stalpii aceea. In fine se pare ca atitudinea de miserupism este in floare in romania. si da nu nu voiam sa-mi zgarii masina din cauza unuia care o parcheaza aiurea pe a lui.
SAAB 9-3 Aero TTID
Saabman
Master
 
Posts: 257
Joined: 14 May 2009, 22:48
Location: Bucuresti

Re: Nesimtire romaneasca cu SAAB

Postby bleunightdanger » 30 Mar 2011, 10:12

As vrea si eu, de aici -din spatele tastaturii, scarpinandu-ma la... pe unde ma mananca, sa invart lumea cum imi place. Te-as scoate vinovat. As arunca plebea pe tine sa te linseze, te-as atarna de un par in piata centrala sa fi dat drept exemplu pentru toti ceilalti, pentru toti cei ce vor pacatui la fel ca tine si-si vor parca SAAB-ul langa bordura, regulamentar. Si as umple de aur si de laude pe preaputernicii din spatele tastaturilor care se scarpina la... tot acolo, si care se straduie teribil sa gaseasca scuze unui labar.
if you're looking for peace, then get ready for war
User avatar
bleunightdanger
Junior
 
Posts: 25
Joined: 26 Jan 2011, 16:06

Re: Nesimtire romaneasca cu SAAB

Postby Saabman » 30 Mar 2011, 10:28

bleunightdanger wrote:As vrea si eu, de aici -din spatele tastaturii, scarpinandu-ma la... pe unde ma mananca, sa invart lumea cum imi place. Te-as scoate vinovat. As arunca plebea pe tine sa te linseze, te-as atarna de un par in piata centrala sa fi dat drept exemplu pentru toti ceilalti, pentru toti cei ce vor pacatui la fel ca tine si-si vor parca SAAB-ul langa bordura, regulamentar. Si as umple de aur si de laude pe preaputernicii din spatele tastaturilor care se scarpina la... tot acolo, si care se straduie teribil sa gaseasca scuze unui labar.


Eh m-am ferit ca fiu atat de "dur" ca tine si am zis ca si pozele sunt de vina. Dar ala daca era parcat drept atunci posibil sa fi avut loc sa ies dar omul a pus-o in spic si atunci nu aveam loc de manevra pentru ca erau stalpii. In cele spus mai sus ai perfecta dreptate, insa ce este trist este faptul ca unii aproba modul in care omul si-a parcat masina...
SAAB 9-3 Aero TTID
Saabman
Master
 
Posts: 257
Joined: 14 May 2009, 22:48
Location: Bucuresti

Re: Nesimtire romaneasca cu SAAB

Postby tony » 30 Mar 2011, 10:34

Get laid and get over it :lol: :lol: :lol:
Image
User avatar
tony
Saabist adevarat
 
Posts: 1102
Joined: 19 Aug 2008, 08:18
Location: brasov

Re: Nesimtire romaneasca cu SAAB

Postby Saabman » 30 Mar 2011, 10:49

tony wrote:Get laid and get over it :lol: :lol: :lol:


Tried that, didn't work...
SAAB 9-3 Aero TTID
Saabman
Master
 
Posts: 257
Joined: 14 May 2009, 22:48
Location: Bucuresti


Return to Discutii libere

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests