Ce parere aveti despre noul Hyundai i40 ?

Tot ceea ce nu poate fi incadrat.

Re: Ce parere aveti despre noul Hyundai i40 ?

Postby Disknkt » 31 Jan 2012, 22:28

Sa incepem cu inceputul. Acum aproximativ 2 luni, am inchiriat o Sonata 2011 ( US Spec evident ) pentru tatal meu. Inainte de a-si face treaba am dat si eu niste ture cu masina pentru a-mi face o impresie despre ea. Am parcurs aproximativ 40-50 km plimbandu-ma prin apropiere.

Masina avea aproximativ 4300 de mile la bord si niste cauciucuri Continental ProContact. Masina este FOARTE FOARTE zgomotoasa ... cred ca nici in Renault-ul Clio pe care il am in Romania nu am simtit asemenea zgomot la rulaj. Efectiv la 100km/h trebuia sa ridic tonul ca sa vorbesc cu pasagerul din dreapta intr-o zona unde in Saab puteam sa si soptesc si se auzea foarte bine. Motorul era cel de 2.4 si 200hp. Desi tragea intr-un ritm respectabil era groaznic sunetul pe care il scotea bestia in 4 cilindrii. Cutia de viteze mi-a lasat o impresie destul de buna, si anume: desi maneta schimbatorului mi se pare foarte non-ergonomic plasata, cutia schimba rapid si foarte lin, fara socuri sau spectacol de lumini.

Si acum legat de Genesis Coupe, tot ce pot sa spun e ca de pe loc pana la 160km/h Genesis-ul avea aproximativ un sfert de masina in fata si la proba de slalom trafic, a ramas in urma, probabil din cauza soferului. Cele mai delicioase masini de tachinat pe drum sunt v6-urile putin mai vechi, bmw-urile 323 si 328 care de obicei nu isi dau seama ce le loveste si "JDM"-urile facute in garaj cu tobe sport care iarasi nu isi dau seama ce se petrece. :D
High on Boost! || 2013 MazdaSpeed 3
User avatar
Disknkt
Junior
 
Posts: 36
Joined: 24 Oct 2011, 05:47
Location: Florida/Bucuresti

Re: Ce parere aveti despre noul Hyundai i40 ?

Postby andybumbu » 07 Feb 2012, 21:49

Am vazut astazi in trafic varianta sportwagon...arata trasnet, mai misto decat sedan-ul, un super neagru& toate geamurile fumurii, incepand cu montantul b :wink:
Saab 93 SS 2.2TiD Arc-2004
Saab 97 X 5.3iV8 Arc-2007
andybumbu
Saabist adevarat
 
Posts: 3427
Joined: 22 Apr 2010, 22:21
Location: Timisoara

Previous

Return to Discutii libere

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests