Dealeri SAAB din Germania

Tot ceea ce nu poate fi incadrat.

Dealeri SAAB din Germania

Postby Edy » 17 Nov 2009, 21:32

Am inteles ca acest subiect a fost unul foarte aprig dezbatut dar in threadul gresit! Daca ati avut experiente placute sau neplacute la dealerii din germania sau alte tari de unde ati cumparat SAAB-ul, va rugam sa ni le impartasiti!
SAAB 9-5 Troll Hirsch, 2007, 2.3T 300 cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2007, 2.8T 300cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2009, 2.0T XWD 210cp, gri
SAAB 9-3 AERO COUPE, 2002, 2.0T Maptun Stg3 270 cp, gri
SAAB 9-5 AERO sedan, 2007, 2.3T 260 CP, rosu
SAAB 9000 AERO, 1996, 2.0T 185 cp Italian Aero, albastru
SAAB 9000 Anniversary, 1997, 2.0T 150 cp, albastru
SAAB 900i SEDAN, 1992, 2.0i
+ inca cateva!
https://xpt.ro/
https://www.facebook.com/nxsautomobile
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti

Postby saabby-727 » 17 Nov 2009, 21:46

sper insä de data asta sä se povesteascä aici intimpläri reale träite de membri si nu chestii presupuse, auzite la coltul sträzii... cum cä "asa a zis cineva, cä asa auzit el de la nu stiu cine, cindva" :wink:

P.S. Cine e in cäutare de dealeri sau mecanici seriosi sä-mi facä un semn. :)

Si pentru cei interesati, aici sunt toti Händlerii de Saab din Germania controlati si certificati de cätre Firmä, deci de recomandat in cazul in care cineva cautä o masinä si nu vrea sä-si asume riscuri.

http://www.saab-web.de

In partea din dreapta in prima fearasträ se poate cäuta un händler dupä nume. Dacä un händler vinde saab-uri se poate afla asa dacä e certificat de cätre saab sau nu!
In a doua fereasträ dupä codul postal, de la... pinä la... iar jos de tot dupä landul german. In continuare aproape fiecärui händler i se poate deschide si site-ul garajului lui, unde masinile rulate sunt la "gebrauchtwagen". Din päcate in website-uri ei nu pun toate masinile disponibile, si in general numai masini foarte bune deci si foarte scumpe. Celelate mai ieftine se trimit clientului datele personal prin e-Mail la cerere. Pentru asta trebuie din päcate luat contact direct. Dacä cineva are interes si limba germanä e un obstacol mä ofer sä traduc.
Last edited by saabby-727 on 19 Nov 2009, 15:10, edited 2 times in total.
sä joci golf sau polo, sä conduci logan sau mai bine SÄ PILOTEZI UN SAAB?
la saab frinatul murdäreste jentzile
9-5 2,3T vector 220HP
saabby-727
Senior
 
Posts: 141
Joined: 08 Mar 2009, 14:21
Location: kaiserslautern

Postby tony » 18 Nov 2009, 08:44

poate ne dai tu mai multe detalii, ca doar stii cel mai bine cum e treaba cu toti dealerii din germania :twisted:
Image
User avatar
tony
Saabist adevarat
 
Posts: 1102
Joined: 19 Aug 2008, 08:18
Location: brasov

?

Postby lucian » 18 Nov 2009, 13:27

saabby-727 wrote:sper insä de data asta sä se povesteascä aici intimpläri reale träite de membri si nu chestii presupuse, auzite la coltul sträzii... cum cä "asa a zis cineva, cä asa auzit el de la nu stiu cine, cindva" :wink:

P.S. Cine e in cäutare de dealeri sau mecanici seriosi sä-mi facä un semn. :)


pe capota? :)

ciuss!
Lucian (SAAB brum-brum) :)
__________________________________________

9-3 Conv. Troll R+ 360HP / 520 Nm
9-5 Aero Sentronic 290HP / 420 Nm
lucian
Saabist
 
Posts: 636
Joined: 07 Aug 2008, 09:31

Postby Edy » 18 Nov 2009, 14:58

tony wrote:poate ne dai tu mai multe detalii, ca doar stii cel mai bine cum e treaba cu toti dealerii din germania :twisted:

Tocmai ce am vorbit mai devreme cu cateva zile despre acest mod de discutie in contradictoriu care NU face onoare unui conducator de saab...
Tony, in loc sa ataci omul ai putea sa ne relatezi povestea saab-ului tau adus din belgia, din cate am inteles.
Last edited by Edy on 18 Nov 2009, 15:14, edited 2 times in total.
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti

Re: ?

Postby Edy » 18 Nov 2009, 15:13

lucian wrote:
saabby-727 wrote:sper insä de data asta sä se povesteascä aici intimpläri reale träite de membri si nu chestii presupuse, auzite la coltul sträzii... cum cä "asa a zis cineva, cä asa auzit el de la nu stiu cine, cindva" :wink:

P.S. Cine e in cäutare de dealeri sau mecanici seriosi sä-mi facä un semn. :)

pe capota? :)
ciuss!

Lucian, haideti, macar de acum incolo, sa impiedicam "piscaturile" fara rost si sa respectam parerea fiecaruia ca nu am crescut cu totii in acelasi loc sa primim aceeasi educatie...;
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti

Re: ?

Postby lucian » 18 Nov 2009, 18:15

Edy wrote:
lucian wrote:
saabby-727 wrote:sper insä de data asta sä se povesteascä aici intimpläri reale träite de membri si nu chestii presupuse, auzite la coltul sträzii... cum cä "asa a zis cineva, cä asa auzit el de la nu stiu cine, cindva" :wink:

P.S. Cine e in cäutare de dealeri sau mecanici seriosi sä-mi facä un semn. :)

pe capota? :)
ciuss!

Lucian, haideti, macar de acum incolo, sa impiedicam "piscaturile" fara rost si sa respectam parerea fiecaruia ca nu am crescut cu totii in acelasi loc sa primim aceeasi educatie...;


:)
de acord!
P.S. eu sunt acasa...
Lucian (SAAB brum-brum) :)
__________________________________________

9-3 Conv. Troll R+ 360HP / 520 Nm
9-5 Aero Sentronic 290HP / 420 Nm
lucian
Saabist
 
Posts: 636
Joined: 07 Aug 2008, 09:31

Re: ?

Postby vladant » 18 Nov 2009, 18:27

Edy wrote:
lucian wrote:
saabby-727 wrote:sper insä de data asta sä se povesteascä aici intimpläri reale träite de membri si nu chestii presupuse, auzite la coltul sträzii... cum cä "asa a zis cineva, cä asa auzit el de la nu stiu cine, cindva" :wink:

P.S. Cine e in cäutare de dealeri sau mecanici seriosi sä-mi facä un semn. :)

pe capota? :)
ciuss!

Lucian, haideti, macar de acum incolo, sa impiedicam "piscaturile" fara rost si sa respectam parerea fiecaruia ca nu am crescut cu totii in acelasi loc sa primim aceeasi educatie...;


Cred Edy ca s-ar impune mai intai sa vezi cine se comporta mai mereu ca si cum ar "detine adevarul" in toate posturile. Eu m-am abtinut pana acum sa ii raspund desi si mie mi s-au parut multe comentarii ale acestui user destul de agresive. Ma gandesc ca ar fi mai corect ca tocmai acest user sa respecte si opiniile altora, decat sa incerci sa aplanezi toate discutiile care apar dupa.

Cel putin pe Tony l-am cunoscut personal si, desi el nu cred ca stie exact cine sunt, mi s-a parut un om serios care nu vorbeste aiurea. Chiar trebuie mereu sa ni se spuna ce sa postam sau nu? Nu e o instanta aici... sunt doar discutii libere... Sau ca si la procesul ceausestilor vrem dovada??

Iar legat de topic, cautati pe mobile la orice masina nu numai saab si vedeti cati dintre dealeri au ,de exemplu, carte de service, la masinile pe care le vand.. Si pe urma hai sa vedem care e regula si care exceptia. Sau probabil mobile nu merita luat in seama??

Normal ca atunci cand locuiesti undeva incepi sa cunosti serviciile din zona. De ex. eu merg 180 km sa fac service-ul la masina mea.. Si as face asta si daca nu m-ar lega o prietenie cu cei la care ma duc.

Dupa mine ce a scris Tony e corect pentru cineva care se duce afara sa isi cumpere masina sh.

Drumuri bune.
Saab 93, 19 Tid, 150 CP, 2008
vladant
Junior
 
Posts: 21
Joined: 17 Oct 2008, 14:58

Postby Edy » 18 Nov 2009, 19:08

Pentru ca nu am intervenit niciodata, in nici o discutie de genul "acid" asta nu inseamna ca nu am observat insa nu doresc, cum nici 99% dintre voi nu cred ca doriti, ca acest forum sa devina "padurea spanzuratilor" si am facut apel la intelegere si respect in declaratii. Nu am nimic personal cu nimeni dar rugamintea mea ar fi daca se poate sa nu transformam acest forum intr-o mahala si e valabil pentru toata lumea. Cum il pastrati asa o sa-l aveti...
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti

Re: Dealeri SAAB din Germania

Postby andybumbu » 02 Aug 2010, 15:10

dechent.de autohaus in Germania. sunt seriosi si prompti, maine chiar am programare la ei pt.service la 93SS 2.2TiD si le-am spus despre geamul spart :cry: si e posibil chiar sa mi-l monteze maine.
Am mai gasit un site foarte misto: heuschmid.de, are de toate :mrgreen:
Last edited by andybumbu on 07 Aug 2010, 08:12, edited 2 times in total.
Saab 93 SS 2.2TiD Arc-2004
Saab 97 X 5.3iV8 Arc-2007
andybumbu
Saabist adevarat
 
Posts: 3427
Joined: 22 Apr 2010, 22:21
Location: Timisoara

Re: Dealeri SAAB din Germania

Postby bullet » 02 Aug 2010, 16:48

Au de toate, dar ai vazut ce preturi practica ?
Image
User avatar
bullet
Saabist adevarat
 
Posts: 1293
Joined: 29 Jul 2008, 12:38
Location: Sibiu-Bucuresti

Re: Dealeri SAAB din Germania

Postby andybumbu » 12 Aug 2010, 19:20

Pasiunile costa......... :mrgreen: , bine ca exista si un astfel de dealer :wink:
Saab 93 SS 2.2TiD Arc-2004
Saab 97 X 5.3iV8 Arc-2007
andybumbu
Saabist adevarat
 
Posts: 3427
Joined: 22 Apr 2010, 22:21
Location: Timisoara


Return to Discutii libere

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron