Propunere sectiune noua

Discutii despre imbunatatirea saab-romania.com

Propunere sectiune noua

Postby Dansb » 31 Mar 2013, 20:11

Intrucat observ ca exista tendinta ca foarte multi membri sa incerce sa-si rezolve problemele aparute la masini (minore, care necesita doar ceva indemanare si ambitie, nu tech2 si supercalificare), prin mijloace proprii, propun deschiderea unei sectiuni "do it yourself" - DIY.
Stiu, o sa-mi spuneti ca exista sectiunea "Probleme tehnice", dar cred ca ar fi mult mai usor de gasit rezolvarea unor probleme intr-un topic dedicat, si nu intr-unul in care exista 80-90% probleme si doar 10-20% rezolvari.
Cei care deschid topicuri in (posibila sectiune) DIY, ar urma sa faca o descriere a simptomelor care i-a alertat/condus spre interventie, o descriere a interventiei (cu poze, pe cat posibil) si o atentionare asupra problemelor delicate/critice.
Daca sunteti de acord cu aceasta propunere, eu saptamana viitoare voi curata EGR-ul si as putea face o descriere detaliata a operatiunii.
Agree :?:
Saab 9-3 Vector 2007 60th Anniversary Edition - 1.9 TiD 147 Kw 430 Nm
Saab 90 1985 - 2.0 (1971 cc/74 Kw) 5 speed
Dansb
Saabist adevarat
 
Posts: 1376
Joined: 23 Jul 2012, 20:50
Location: Sibiu

Re: Propunere sectiune noua

Postby MagicPenguin » 31 Mar 2013, 22:12

Putem sa facem o astfel de rubrica in fiecare thread in parte pentru fiecare model de SAAB. Chiar sunt curios cati amatori avem. Eu surubaresc des, dar cand sunt plin de ulei/negreala pe maini, nu pun mana pe telefon nici daca suna regina Angliei, asa ca poze pun mai rar.

In timp, si topicurile cu probleme specifice unui anumit model de la "Tehnica - probleme si rezolvari" ar trebui mutate in threadul fiecarui model in parte, iar offtopicul in zonele astea sa fie redus la ZERO. Aviz amatorilor :!:
I drive:
Image
I miss:
Image
User avatar
MagicPenguin
Saabist adevarat
 
Posts: 2045
Joined: 26 Aug 2011, 09:16
Location: Bucuresti


Return to Website

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron