Reparatii spoiler

Service mai ieftin, piese originale mai ieftine, reparatii de calitate

Reparatii spoiler

Postby Filofteia » 16 Aug 2011, 12:00

Imi cer scuze daca am deschis unde nu trebuie. Nu am gasit pe nicaieri subiectul. Am facut varza spoilerul din fata. Saab 9-3 din 2003. O treime din el, partea dreapta mai exact, este cam ciopartita bucati bucatele sau ceva gen impuscata, gaurita peste tot, deci daca inainte tot se mai tinea si puteam doar sa il lipesc, acum nu mai e cazul doar cu simple lipituri. In afara de varianta de inlocuire spoiler original, ce as putea face si cum se repara asa ceva? Nu de alta, dar mai sunt si femeie, de parca ar fi un dezavantaj :)))) si nu as vrea sa mi se puna in carca niste reparatii mai capitale decat sa fie nevoie. Eventual revin si cu poze, ca in dupa amiaza asta merg si pana la un tinichigiu sa vad ce si cum.
User avatar
Filofteia
Junior
 
Posts: 17
Joined: 31 Oct 2010, 17:16

Re: Reparatii spoiler

Postby lucian » 17 Aug 2011, 18:05

Filofteia wrote:Imi cer scuze daca am deschis unde nu trebuie. Nu am gasit pe nicaieri subiectul. Am facut varza spoilerul din fata. Saab 9-3 din 2003. O treime din el, partea dreapta mai exact, este cam ciopartita bucati bucatele sau ceva gen impuscata, gaurita peste tot, deci daca inainte tot se mai tinea si puteam doar sa il lipesc, acum nu mai e cazul doar cu simple lipituri. In afara de varianta de inlocuire spoiler original, ce as putea face si cum se repara asa ceva? Nu de alta, dar mai sunt si femeie, de parca ar fi un dezavantaj :)))) si nu as vrea sa mi se puna in carca niste reparatii mai capitale decat sa fie nevoie. Eventual revin si cu poze, ca in dupa amiaza asta merg si pana la un tinichigiu sa vad ce si cum.

bun venit printre noi!

partea cu "mai sunt si femeie" nu e o scuza printre Saab-isti ;)
Noi nu suntem misogini (cel putin eu, iar ceilalti membri de pe forum sunt cel putin la fel de galanti).
Poti lua legatura cu Mihai de la GettoTuning :
http://ghettotuning.ro/
(ii zici ca te-a trimis Lucian, avocatul). El iti poate reface spoilerul cu fibra de sticla, va fi cel putin la fel de rezistent ;)

multa bafta si sa ne spui cum a iesit (poze neaparat!)
De vopsit, la dom` Dumitru Costel de la Top Line (gasesti pe forum detalii: viewtopic.php?f=8&t=875).

L.
Lucian (SAAB brum-brum) :)
__________________________________________

9-3 Conv. Troll R+ 360HP / 520 Nm
9-5 Aero Sentronic 290HP / 420 Nm
lucian
Saabist
 
Posts: 636
Joined: 07 Aug 2008, 09:31

Re: Reparatii spoiler

Postby Filofteia » 18 Aug 2011, 04:06

Iti multumesc mult ca mi-ai raspuns, insa am vazut bine eu... e vorba de Bucuresti, nu? :cry: La ce costuri ar trebui sa ma astept pt o treaba de genul...? Asa o cifra... o generalizare banala.
User avatar
Filofteia
Junior
 
Posts: 17
Joined: 31 Oct 2010, 17:16

Re: Reparatii spoiler

Postby lucian » 18 Aug 2011, 04:16

Filofteia wrote:Iti multumesc mult ca mi-ai raspuns, insa am vazut bine eu... e vorba de Bucuresti, nu? :cry: La ce costuri ar trebui sa ma astept pt o treaba de genul...? Asa o cifra... o generalizare banala.

Cu placere ;)
Vorbeste cu omu', nici la Bucuresti intrebatul nu costa (mai ales ca te-am recomandat eu)....
Toate cele bune
Lucian (SAAB brum-brum) :)
__________________________________________

9-3 Conv. Troll R+ 360HP / 520 Nm
9-5 Aero Sentronic 290HP / 420 Nm
lucian
Saabist
 
Posts: 636
Joined: 07 Aug 2008, 09:31

Re: Reparatii spoiler

Postby Filofteia » 18 Aug 2011, 04:18

Ok, multumesc inca o data. Off topic, dar totusi, noi, astia de pe forumul Saab nu avem somn :))) Nu ma asteptam la un raspuns asa prompt.
User avatar
Filofteia
Junior
 
Posts: 17
Joined: 31 Oct 2010, 17:16

Re: Reparatii spoiler

Postby lucian » 18 Aug 2011, 06:53

Filofteia wrote:Ok, multumesc inca o data. Off topic, dar totusi, noi, astia de pe forumul Saab nu avem somn :))) Nu ma asteptam la un raspuns asa prompt.

Eu nu dorm niciodata...eu veghez ;)
tot asa, off-topic :mrgreen:
Lucian (SAAB brum-brum) :)
__________________________________________

9-3 Conv. Troll R+ 360HP / 520 Nm
9-5 Aero Sentronic 290HP / 420 Nm
lucian
Saabist
 
Posts: 636
Joined: 07 Aug 2008, 09:31


Return to SAAB - Service

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron