Oglinzi laterale furate...help !

Service mai ieftin, piese originale mai ieftine, reparatii de calitate

Re: Oglinzi laterale furate...help !

Postby andrei_c » 19 Jan 2013, 19:54

eu unu cred ca se fura pentru ca exista cerere pe piata si nu pentru ca stiu pretul real la care sunt oglinzile de noi sau paguba care o fac omului , chiar radea un coleg de munca azi cand a vazut oferta de oglinzi noi ca e destul sa imi ascunda oglinzile de la masina ca sa imi faca o "bucurie" mare

se gasesc de cumparat si heliomate+incalzire sau clasice livrabile 4-5 zile doar ca pretulul e destul de mare , asa ca nu stiu daca o sa aduca cineva si sa ramana cu ele pe stoc
SAAB 93 SS Vector 2.0T new hirsch stage 2 184kw
User avatar
andrei_c
Senior
 
Posts: 139
Joined: 10 Nov 2010, 23:15
Location: Brasov

Re: Oglinzi laterale furate...help !

Postby blowwind » 19 Jan 2013, 19:59

Nu ma intereseaza pretul ! Unde le pot gasi ? La noi in tara !
blowwind
Nou venit
 
Posts: 4
Joined: 08 Jan 2013, 19:54

another one bites the dust

Postby Icar » 06 Feb 2013, 11:06

Hai ca mi le-au luat si mie, am lipsit 3 zile din tara si la intoarcere, pe 31 Ianuarie am gasit masina fara ele. Mai grav e ca hotul era semi-priceput, sau poate mai bine zis, semi-grabit, caci la una a luat geamul curat, la cealalta a rupt si din mecanism...

Uitati exemplu:
Stanga
stanga.jpg

Dreapta
dreapta.jpg


Ce sa fac cu cea din dreapta, aveti idee exact ce piese trebuiesc comandate (motoras + altceva)? Daca da, un cod pentru ele puteti sa-mi spuneti? Sau poate ar trebui sa iau oglinda cu totul...ma gandesc totusi ca ies mai scump asa?

Mersi!

ps: frustrant e ca parchez mereu langa o haita foarte agresiva de maidanezi (pe care pana sa se obisnuiasca cu mine ma gandeam sa-i doftoricesc cu niste carne impanata cu bobite roz). Ei bine, se pare ca hotii sunt prietenii lor...sau poate d-asta e rupt mecanismul din dreapta? :roll:
Our most careful measurements indicate that in about 70 weeks’ time, Icarus (Saab 9-3 SS '06 1.9 TiD) will slam into the North Atlantic Ocean at approximately 72,000 mph, releasing explosive power equivalent to half a trillion tons of TNT.

Our very survival is uncertain.

Icarus must be stopped!
User avatar
Icar
Junior
 
Posts: 27
Joined: 30 Oct 2011, 22:07
Location: Bucuresti

Re: Oglinzi laterale furate...help !

Postby cristian_93 » 06 Feb 2013, 11:27

Mda, este foarte trist ce se intampla... mai degraba i-as impana cu bobite pe cei care fura, nu pe sarmanii aia maidanezi. Ce bine ar fi daca s-ar putea lega un circuit cu electrosocuri de oglinda, care sa se activeze o data cu alarma :twisted:
9-3 Aero SS
User avatar
cristian_93
Saabist
 
Posts: 778
Joined: 04 Mar 2009, 16:38
Location: Bucuresti

Re: Oglinzi laterale furate...help !

Postby Saabman » 06 Feb 2013, 17:09

Hmmmmm se pare ca este acelasi hot. Exact asa am patit si eu. La oglinda din stanga a luat si partea de mecanism.
Din pacate in aceasta situatie trebuie sa cumperi motorasul de la oglinda.
Se pare ca cererea exista in continuare, iar furnizorul acelasi.
SAAB 9-3 Aero TTID
Saabman
Master
 
Posts: 257
Joined: 14 May 2009, 22:48
Location: Bucuresti

Re: Oglinzi laterale furate...help !

Postby esk » 06 Feb 2013, 18:17

Cautati pe ebay.co.uk si gasiti acolo oglinzi compatibile la preturi foarte ok. Se fac livrari in Romania si nu se platesc alte taxe (fiind tara membra UE).
Saab 9-3 Vector 1.9 TiD 150cp
An fabricatie: 2008
User avatar
esk
Nou venit
 
Posts: 9
Joined: 21 Aug 2012, 14:08

Re: Oglinzi laterale furate...help !

Postby Icar » 06 Feb 2013, 18:18

cristian_93 wrote:nu pe sarmanii aia maidanezi


Nu vreau sa parasesc subiectul dar sa stii ca daca nu interveneam, sarmanii aia de maidanezi ar fi sfasiat o fetita de vreo 7 ani care se intorcea de la joaca (in zona e un loc de joaca), asa, i-au facut bucatele doar un ghiozdanas cu care s-a aparat pana cand am intervenit. In fine, am sunat la hingheri... 0 rezultate.

Revenind, stiu ca poate parea la mintea cocosului, dar nu as putea sa il cumpar pe motorul asta in locul astuia? Pozele arata la fel si eu am vazut ca parca motorasul ala e prins in 3 suruburi...diferenta de pret e de totusi 60 Euro.

Astept sfaturile voastre.
Our most careful measurements indicate that in about 70 weeks’ time, Icarus (Saab 9-3 SS '06 1.9 TiD) will slam into the North Atlantic Ocean at approximately 72,000 mph, releasing explosive power equivalent to half a trillion tons of TNT.

Our very survival is uncertain.

Icarus must be stopped!
User avatar
Icar
Junior
 
Posts: 27
Joined: 30 Oct 2011, 22:07
Location: Bucuresti

Re: Oglinzi laterale furate...help !

Postby semaca16 » 08 Feb 2013, 09:35

Si eu pot sa ma plang ca mi-au furat oglinzile pe 31 ianuarie ( zona Iancului ). Mi-au furat ambele oglinzi si din pacate la motorasul din partea dreapta i-a rupt prinderile. Eu am gasit la dezmembrari cu 200 ron amandoua oglinzile + 1 motoras. Cine mai cauta pot sa-i dau un numar de la un baiat care dezmembreaza toata masina si vinde amandoua oglinzile cu totul cu 450 ron.
semaca16
Nou venit
 
Posts: 6
Joined: 07 Feb 2013, 19:09
Location: Bucuresti

Re: Oglinzi laterale furate...help !

Postby bullet » 08 Feb 2013, 09:43

Ai vazut tu, personal, masina dezmembrata sau asa ti-a spus vanzatorul ?
Image
User avatar
bullet
Saabist adevarat
 
Posts: 1293
Joined: 29 Jul 2008, 12:38
Location: Sibiu-Bucuresti

Re: Oglinzi laterale furate...help !

Postby danezu » 08 Feb 2013, 09:49

Pai sunt la alegere pe strazi pentru dezmembrat(culoarea o alege clientul) :mrgreen: Hehe eu le am sparte si ma doare la bascheti de ciorditori :mrgreen:
Image
User avatar
danezu
Saabist
 
Posts: 827
Joined: 04 Nov 2010, 17:56
Location: Bucaless

Re: Oglinzi laterale furate...help !

Postby bullet » 08 Feb 2013, 10:00

danezu wrote: Hehe eu le am sparte si ma doare la bascheti de ciorditori :mrgreen:


Gen ?

Image
Image
User avatar
bullet
Saabist adevarat
 
Posts: 1293
Joined: 29 Jul 2008, 12:38
Location: Sibiu-Bucuresti

Re: Oglinzi laterale furate...help !

Postby semaca16 » 08 Feb 2013, 10:03

bullet wrote:Ai vazut tu, personal, masina dezmembrata sau asa ti-a spus vanzatorul ?


Da. De la el am cumparat radiator de apa, airbagurile si bordul. Si cel de la care va pot da telefonul a luat o caprioara pe capota si a iesit destul de sifonata masina.
semaca16
Nou venit
 
Posts: 6
Joined: 07 Feb 2013, 19:09
Location: Bucuresti

Re: Oglinzi laterale furate...help !

Postby tudoreanu2909 » 12 Feb 2013, 09:26

Salutari!
M-a parasit oglinda de pe partea dreapta azi-noapte. Probabil retardatul a vazut dupa ce a dat-o jos ca e inscriptionata sau poate ca a avut comanda si n-a vazut deloc, fiind frig si oglinda inghetata.
Anyway, daca are cineva o oglinda de care nu mai are nevoie, chiar si zgariata, crapata, va rog dati-mi un semn!

Sanatate!
Saab 9-3 SS Vector 2005, 1.9 TiD, 150 CP
User avatar
tudoreanu2909
Senior
 
Posts: 145
Joined: 21 May 2012, 19:07

Re: Oglinzi laterale furate...help !

Postby Icar » 12 Feb 2013, 12:46

semaca16 wrote:Cine mai cauta pot sa-i dau un numar de la un baiat care dezmembreaza toata masina si vinde amandoua oglinzile cu totul cu 450 ron.


I le iau eu. Tocmai ce mi-au sosit de la NeoBros dar se pare ca o rezerva nu strica niciodata. Plus ca le-am comandat fara arcurile alea si acum stau si ma uit la ele. Nu mai zic ca am dat 600 ron pe sticle, motoras si doua stergatoare... :roll:
Our most careful measurements indicate that in about 70 weeks’ time, Icarus (Saab 9-3 SS '06 1.9 TiD) will slam into the North Atlantic Ocean at approximately 72,000 mph, releasing explosive power equivalent to half a trillion tons of TNT.

Our very survival is uncertain.

Icarus must be stopped!
User avatar
Icar
Junior
 
Posts: 27
Joined: 30 Oct 2011, 22:07
Location: Bucuresti

Re: Oglinzi laterale furate...help !

Postby tudoreanu2909 » 13 Feb 2013, 12:14

Dragi colegi, vreau sa fac comanda pe neobrothers.co.uk pentru niste oglinzi retrovizoare.
Daca e cineva care mai are in plan sa cumpere, oglinzi sau altceva de la ei si vrea sa mai inlesnim nitel costul transportului, va rog contactati-ma!

Sanatate!
Saab 9-3 SS Vector 2005, 1.9 TiD, 150 CP
User avatar
tudoreanu2909
Senior
 
Posts: 145
Joined: 21 May 2012, 19:07

PreviousNext

Return to SAAB - Service

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests