Parbriz ciobit

Service mai ieftin, piese originale mai ieftine, reparatii de calitate

Re: Parbriz ciobit

Postby tudoreanu2909 » 14 Feb 2013, 18:23

MagicPenguin wrote: rasina este doar o solutie estetica. Nu stopeaza extinderea crapaturii.

Posibil... eu nu vorbeam neaparat de rasina, nu stiu exact ce face rasina respectiva si nici nu ma pricep foarte bine la tehnicile de stopare...dar stiu ca exista :)
Eu de exemplu am pe parbriz o mica floricica si din cate stiu are cel putin doi ani, deci tind sa cred ca s-a intervenit intr-un fel asupra ei de nu s-a extins deloc.
Saab 9-3 SS Vector 2005, 1.9 TiD, 150 CP
User avatar
tudoreanu2909
Senior
 
Posts: 145
Joined: 21 May 2012, 19:07

Parbriz ciobit

Postby danezu » 14 Feb 2013, 19:38

MagicPenguin wrote:Am reparat si eu o astfel de fisura la masina anterioara. Din ce mi-au spus baietii de la service-ul respectiv, rasina este doar o solutie estetica. Nu stopeaza extinderea crapaturii.


Depinde foarte mult de crapatura, eu am vazut parbrize care aratau ca noi dupa interventia cu rasina!
Iar chestia cu 5 minute maxim 24 ore dupa crapatura ( reparatia) este o mare vrajeala, am reparat parbriz gaurit de 1 an si a iesit beton!

Bafta!

PS: totul tine de meserias!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Image
User avatar
danezu
Saabist
 
Posts: 827
Joined: 04 Nov 2010, 17:56
Location: Bucaless

Re: Parbriz ciobit

Postby MagicPenguin » 14 Feb 2013, 20:47

Si la mine a aratat ca nou, fiind reparat dupa cateva luni de la crapatura, dar mi s-a atras atentia ca treaba asta nu imi garanteaza faptul ca nu o sa se extinda crapatura si am considerat ca este important de precizat pentru cei care vor sa incerce aceasta solutie.
I drive:
Image
I miss:
Image
User avatar
MagicPenguin
Saabist adevarat
 
Posts: 2045
Joined: 26 Aug 2011, 09:16
Location: Bucuresti

Re: Parbriz ciobit

Postby alexandru » 15 Feb 2013, 16:37

Va multumesc tuturor pentru mesaje si pareri. A contat mult pentru mine input-ul vostru si am fost astazi la Carglass Baneasa si intr-o ora jumate am luat-o ca noua, zici ca mi-am pus ochelari de vedere. :) Ce-i drept, am inclint spre a-l schimba si pentru ca mai avea niste zgarieturi de la sa stergatoare.

Multumesc si numai de bine!
SAAB 9-3 2.0T Vector- 210 reni frumosi si naravasi - 2006
User avatar
alexandru
Junior
 
Posts: 40
Joined: 01 May 2011, 17:11
Location: Bucharest

Previous

Return to SAAB - Service

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest