partsforsaabs.com

Service mai ieftin, piese originale mai ieftine, reparatii de calitate

partsforsaabs.com

Postby Edy » 29 Oct 2008, 08:02

Dl. Jakab Blaga ne sugereaza sa accesam websitul www.partsforsaabs.com
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti

Postby george.mares » 29 Oct 2008, 09:34

User avatar
george.mares
Senior
 
Posts: 131
Joined: 30 Jul 2008, 15:20
Location: Bucuresti/Snagov

Postby Edy » 31 Oct 2008, 11:19

George, sunt verificate? Adica ai luat tu de acolo si a fost totul ok?
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti

Postby profir » 12 Nov 2008, 16:21

De la elkparts mi-am luat eu comenzi pe volan pentru cutie si au venit prin RoyalPost in 4 zile. Nu ai tracking number pentru colet (AWB) cum ai PFS.
Saab 93 1.9tid Sentronic 6 - Hirsch 175CP
profir
Junior
 
Posts: 26
Joined: 21 Oct 2008, 23:26
Location: Bucuresti

Postby saabby-727 » 25 Mar 2009, 12:00

Edy wrote:George, sunt verificate? Adica ai luat tu de acolo si a fost totul ok?


Sie eu am cumpärat de la elkparts si totul a fost cum nu se poate mai bine.
Si pretul a fost mult mai mic decit a cerut garajul saab. :lol:
Am avot insä transportul de plätit. :(
Oricum per total am iesit MAI BINE!
sä joci golf sau polo, sä conduci logan sau mai bine SÄ PILOTEZI UN SAAB?
la saab frinatul murdäreste jentzile
9-5 2,3T vector 220HP
saabby-727
Senior
 
Posts: 141
Joined: 08 Mar 2009, 14:21
Location: kaiserslautern

Postby crimona » 26 May 2009, 16:11

Eu incerc de 3 saptamani sa cumpar de la PartsForSaab si parca sunt drogati sau beti toti. Nu mi-au procesat comanda decat cand le-au intrat banii in cont -dupa o saptamana- (nu cand le-am trimis eu ordinul da plata aprobat de banca) iar cand le-au intrat banii in cont m-au anuntat ca principalul produs de pe comanda - suportul motor - nu este in stoc si nu stiu exact cand il primesc. Asa ca mai bine aleg altul original care costa dublu. A trebuit sa schimbam 20 de mailuri (iar la ei fiecare raspuns venea la fiecare doua zile) ca sa-i fac sa inteleaga ca o sa comand altceva si o sa platesc cu banii pe care ii au de la comanda anterioara neonorata.
Pe cuvant parca sunt drogati. N-am gasit asa imbecili in tot internetul adunati la un loc. In momentul asta am facut ce-a de-a doua comanda si astept de 3 zile confirmarea ca au translatat banii dintr-o comanda in cealalta ca sa pot plati diferenta, iar ei bineintales ca mi-au trimis mail ca in momentul in care primesc contravaloarea o sa proceseze comanda. Nici macar n-au citit continutul comenzii in care le-am specificat clar cam deja bani la ei in cont. Nu va ganditi ca nu ma pricep la engleza. Am negociat ceva mult mai complex cu un american pe de alta parte si 5 mailuri dus-intors timp de 20 min. a fost totul aranjat. Parera mea este ca englezoii astia de la PFS se imbata la cafeaua de dimineata.
User avatar
crimona
Senior
 
Posts: 119
Joined: 26 May 2009, 15:42
Location: Bucuresti

Postby Edy » 26 May 2009, 16:16

Posibil sa fie si din cauza faptului ca romanii sunt considerati un fel de "paria" a europei. Chestiile astea sunt nasoale ca nu stii ce sa crezi dar daca aia au boala pe romani asteapta-te la...timp pierdut. probabil ca au tot ce trebuie pe stoc dar daca a durat o saptamana de cand le-ai platiti in avans pana cand ti-au procesat comanda poate fi interpretat si ca rea vointa.
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti

Postby crimona » 26 May 2009, 16:28

Mda... Oricum ar fi am inceput sa-i am la inima.
User avatar
crimona
Senior
 
Posts: 119
Joined: 26 May 2009, 15:42
Location: Bucuresti

Postby saabby-727 » 26 May 2009, 16:53

Edy wrote:Posibil sa fie si din cauza faptului ca romanii sunt considerati un fel de "paria" a europei. Chestiile astea sunt nasoale ca nu stii ce sa crezi dar daca aia au boala pe romani asteapta-te la...timp pierdut. probabil ca au tot ce trebuie pe stoc dar daca a durat o saptamana de cand le-ai platiti in avans pana cand ti-au procesat comanda poate fi interpretat si ca rea vointa.


DA AI DREPTATE... din päcate, si e päcat! Suferä o tarä intreagä si impreunä cu ea si oamenii cinstiti!
Cei care pe vremuri cälätoreau in occident si ne fäceau neamul de rusine erau de obicei coloratii, care numai la inselätorii aveau capul. Apoi de vinä sunt si manelele, coruptia si aspectul si comportamentul unor "personalitäti politice" care nu se incadreazä incä in ramele civismului. Pe drept cuvint te jenezi astäzi sä recunosti cä esti romin. Si din päcate rezultatul e cel amintit mai sus :(
Si nu au boalä numai pe romini, se pare cä pe tärile din est in general.
Incercati la Elkparts... poate acolo e altfel... :?:
sä joci golf sau polo, sä conduci logan sau mai bine SÄ PILOTEZI UN SAAB?
la saab frinatul murdäreste jentzile
9-5 2,3T vector 220HP
saabby-727
Senior
 
Posts: 141
Joined: 08 Mar 2009, 14:21
Location: kaiserslautern

Postby saabby-727 » 26 May 2009, 17:11

@ crimona:
incercati sä trimiteti prin fax extrasul de cont in care e specificatä plata sumei cu data de indatä ce ati plätit la bancä si trimiteti concomitent fila cu comanda imprimatä de pe ecran dupä ce ati comandat.
Desigur trebuie sä aveti numärul lor de fax.
Undeva jos un text prietenos cam in genul: "vä multumesc pentru cä tratati comanda mea cu deosebitä atentie" sau "friendly payd as soon as possible" ar putea ajuta :wink: Poate gäasiti o formulä mai corectä in englezä... cä eu nu mä prea pricep (la limba englezä), insä in principiu asa ceva aratä cä suntem oameni corecti si prietenosi. De asta are mult Rominia acum nevoie.

SAU: plätiti prin PayPal, cu Card, le inträ banii pe loc.
sä joci golf sau polo, sä conduci logan sau mai bine SÄ PILOTEZI UN SAAB?
la saab frinatul murdäreste jentzile
9-5 2,3T vector 220HP
saabby-727
Senior
 
Posts: 141
Joined: 08 Mar 2009, 14:21
Location: kaiserslautern

Postby Mihai » 26 May 2009, 18:21

Eu am platit de fiecare data cu Paypal sau card si a mers repede si fara batai de cap. :roll:
9-3 SS Aero 250 cp by EDS MotorSport
User avatar
Mihai
Master
 
Posts: 358
Joined: 12 Apr 2009, 13:52
Location: Bucuresti

Postby bullet » 27 May 2009, 11:13

Subscriu la plata cu cardul. Am luat de la elkparts niste placute de frana si au fost extrem de rapizi si seriosi. Apropo, daca o sa comparati, cei de la PFS au preturi mult mai mari decat la elkparts.
Image
User avatar
bullet
Saabist adevarat
 
Posts: 1293
Joined: 29 Jul 2008, 12:38
Location: Sibiu-Bucuresti

Postby gratiann » 01 Jun 2009, 17:57

Salut
si eu am luat de la elkparts macara de geam. am comandat pe net. am platit cu cardul si intr-o saptamana a ajuns cu tnt la mine acas.
super tari si spuer seriosi,
la pret nu comentam ca nu are rost. la juma de pret fata de Ro.
Doamne Ajuta
93 SS 1.9 tid 2008 150hp (resoftat 180hp)
gratiann
Saabist
 
Posts: 506
Joined: 15 Oct 2008, 07:23
Location: Timisoara

Postby bullet » 05 Jan 2010, 16:21

Tocmai am descoperit un alt site de piese pentru masinutele noastre, comercializeaza piese noi si si second hand.
Se lauda ca dezmembreaza 1000 de Saab-uri pe an deci, au cam orice piesa disponibila.
Preturile sunt mai mult de cat ok, insa ca si la celelalte site-uri ne omoara transportul.

www.neobrothers.co.uk

Pentru piese care nu apar pe site puteti da un telefon la numarul de pe site sau sa le trimiteti un e-mail.
Astept acum 2 planetare de la ei ( don't ask ) :D si o antena electrica. Total 110.74 GBP
Image
User avatar
bullet
Saabist adevarat
 
Posts: 1293
Joined: 29 Jul 2008, 12:38
Location: Sibiu-Bucuresti

Re: partsforsaabs.com

Postby hashwood » 12 Mar 2010, 08:47

eu va recomand sa stati cat mai departe de elkparts . Am luat flanse de amortizoare care mi s-au stricat in 2 luni, bucse de la bratele intermediare s-au stricat tot in cateva luni (ambele, rupte).

Flansele le-am trimis si dupa o luna mi-au dat banii inapoi, dar au fost atat de neseriosi incat nu au vrut sa-mi returneze si transportul, au zis ca in colet mai erau si alte piese, si nu au cum sa-si dea seama cat a costat. In forumularul de returnare scrie ca iti returneaza transportul dus-intors. La bucse nici nu m-am mai complicat. Le-am schimbar cu power flex, ceea ce va recomand si dumneavoastra :)

Ca sa zic asa, ati fost avertizati, nu cumparati de la elkparts. Cat ar fi costat daca nu as fi schimbat flansele singur (nu ca e foarte amuzant sa dai fuzetele jos)? Dupa, mi-a trimis cineva din america flanse, care amandoua au costat cat una de la elkparts, si la vara fac un an, fara nici o problema. Nu de alta, dar SKF (originale) costa enorm.

PFS r0cks!
9-3 Coupe 2001 2.0 AUT - BSR S1
Reparatie B205
hashwood
Invatacel
 
Posts: 57
Joined: 15 Jul 2009, 10:24

Next

Return to SAAB - Service

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron