probleme cutie viteza automata 9-3 aero

Ce si de unde sa cumparam

probleme cutie viteza automata 9-3 aero

Postby rediu_s » 19 Sep 2011, 19:07

Salut
Sunt posesorul unui 93 aero. Foarte multumit si incantat de ia pana acum.
Acum 2 zilie mi-a aparut o problema :x la cutia de viteze cred, cand plec de pe loc masina nu se accelereaza pana la 30-40 la ora dupa aceasta viteza masina functioneaza normal mai putin: afisajul din bord care ar trebui sa-mi indice semnele ( P ,R.N.D) si cand dau pe R sau pe D masina se smunceste un pic si nici senzorii de parcare nu se mai activeaza. Am fost pe la toate servisurile din oras dar nimeni nu stie ce are, asa ca vas ruga sa ma sfatuiti si pe mine cei de facut.
Multumesc
rediu_s
Nou venit
 
Posts: 5
Joined: 19 Sep 2011, 09:47

Re: probleme cutie viteza automata 9-3 aero

Postby tony » 19 Sep 2011, 20:25

Fa-ti o programare la Nordic Motors :mrgreen: Tocmai ce au rezolvat o cutie automata :wink:
Image
User avatar
tony
Saabist adevarat
 
Posts: 1102
Joined: 19 Aug 2008, 08:18
Location: brasov

probema rezolvata

Postby rediu_s » 02 Nov 2011, 09:08

Datorita baietilor de la Nordic Motors am rezolvat problema. Cutia nu avea nik, Cablaju dintre cutie si calculatoru cutiei era intrerupt. Multumes colectivului de la nordic motors care a dat dovada de profesionalism si mi–au rezolvat repede problema. Nimeni din bacau nu stia ce are,ma puneau sa schimb cutia pentru un cablu :lol:
rediu_s
Nou venit
 
Posts: 5
Joined: 19 Sep 2011, 09:47

Re: probleme cutie viteza automata 9-3 aero

Postby mishueen » 08 Nov 2011, 01:49

...mecanicii sunt ca doctorii : toti se pricep, dar rar e unu care-si stie cu adevarat meseria. Astfel pt o durere de cap poti.....schimba capul!?

scuze pt offtopic
SAAB 9-3 19tid 2006 150CP negru
mishueen
Junior
 
Posts: 20
Joined: 01 Aug 2010, 13:08


Return to Tehnica - probleme si rezolvari

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests