Furnizori piese de schimb

Ce si de unde sa cumparam

Furnizori piese de schimb

Postby danplux » 14 Jan 2013, 12:39

Salutare!
Sper că am deschis topicul unde trebuie, pentru că iniţial am vrut să îl pun la secţiunea Service. Ideea mi-a venit deoarece am observat că, în general, lumea descrie problema tehnică, apoi urmează discuţiile, iar informaţiile despre furnizori se "pierd" cumva pe parcurs.
Momentan sunt în Polonia, iar pe aici am văzut mult mai multe Saab-uri decât în scumpa noastră ţărişoară. De asemenea, spiritul posesorilor este şi el - cum altfel, decât - foarte bine conturat.
Aici am dat peste un site care se ocupă numai de topicul SAAB. Furnizează de asemenea şi piese de schimb, noi sau second, de aceea le-am trimis un mail ca să verific dacă onorează şi comenzi în alte ţări.
Aveţi aici răspunsul lor, trimis astăzi (14.01.2013):
<<
Thank you very much for your request. As you probably know we specialize in selling of new and used car parts for SAAB, as well as importing and selling cars. We realize individual orders not only in Poland, in whole Europe.
We realize individual orders, often complicated, so if you have any needs or questions don't hesitate to contact us :)

Best regards,
Maja Marewicz
+48 506478645
saab - parts Grzegorz Dobroskok
www.dobroskok.pl
>>
Avantaje: 1. Oameni serioşi (se pare) şi entuziaşti;
2. Preţurile practicate în Polonia sunt similare cu ale noastre.

Eu tocmai ce mi-am luat maşina, aşa că nu am apelat la ei, însă site-ul mi l-a recomandat un prieten polonez, posesor de 9-3 din 2009.
Saab 9-3/2.2 TiD/ 2001/ Alb
User avatar
danplux
Senior
 
Posts: 177
Joined: 08 Dec 2012, 10:35
Location: Constanţa

Re: Furnizori piese de schimb

Postby andybumbu » 14 Jan 2013, 17:56

multumim, interesant, pe de alta parte, intr-adevar polonezii au alt aluat vs aluatul romanesc, alta situatie geografica, sunt vreo 38000000milioane, au avut si un santierist pe nume Walensa, singura tara din EU cu crestere economica chiar si pe timpul crizei :shock: , dar si cele mai aprovizionate piete de dezmembrari auto din zona, repet, cu de toate...au astia un magnet :evil:
Saab 93 SS 2.2TiD Arc-2004
Saab 97 X 5.3iV8 Arc-2007
andybumbu
Saabist adevarat
 
Posts: 3427
Joined: 22 Apr 2010, 22:21
Location: Timisoara


Return to Tehnica - probleme si rezolvari

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests

cron