Editat: Think City

Conduci si altceva in afara de SAAB?

Re: Editat: Think City

Postby Silencerro » 18 Jul 2014, 11:58

Andy - sunt de acord ca nu poate sa aiba multe stele la testele NCAP. Vorbim, totusi, de o masina cu caroseria din fibra de sticla. Dar nu se compara cu TWizzy la siguranta, crede-ma. Acuma, daca pe tine te lasa rece cat de economica si nepoluanta e, pe mine in schimb ma intereseaza destul de tare. E o masina foarte potrivita pt o naveta de 12 km, iti garantez, iar daca ai si o sursa de unde sa se incarce gratis ( cazul meu) atunci deja incepi sa zambesti.
E clar ca nu poate fi o solutie ca si singura masina a familiei, dar ca si masina numarul 2, e perfecta. Eu singurul dezavantaj il vad in pretul de achizitie, care e cam piperat.

Edy- cand am facut ieri poza de interior, pe bord arata exact 11.111 km :D . Si nu a fost intentionat. Cand am luat masina avea putin peste 10.000. Legat de pret, pot spune ca imi puteam lua un Saab destul de bun, cu banii aia. Un 2.0 turbo benzina , sa simt si eu niste adrenalina. Dar nu mai aveam zambetul ala legat de economie , garantat.

Off topic: pt prima data m-am luat la intrecere cu un BMW 320 , modelul de pana in 2008, intre Cluj si Gherla. L-am luat cu 9-3-ul, s-a enervat si i-a dat 'blana", dar nu a reusit sa ma mai ajunga, iar la 190 km/h deja nu mai accelera( o fi fost cam obosita masina). Apoi mi-a dat flashuri la greu, sa vina paralel cu mine si sa ma felicite. Kids, don't try this at home.
Saab 9-3 enthuziast
User avatar
Silencerro
Junior
 
Posts: 30
Joined: 06 Feb 2014, 13:53
Location: Dej/Cluj

Re: Editat: Think City

Postby leeloo » 06 Oct 2014, 13:38

interesanta, si pe mine ma bate gandul la un opel ampera, singurul lucrrul care ma opreste momentan e ca trebuie sa caut o casa mai intai, sa am ceva curte, garaj sa o pot incarca peste noapte..
Si asta e alta cheltuiala cu mutatul.. dar in viitor, cine stie..
Impozitele si pretul la combustibili va creste incontinuu, pe de alta parte in vest sunt deja multe statill de incacare prin parcarile subterane, supermaket-uri etc..iar cu un ampera care e defat un FRV, nu ai probleme nici la drum lung..
Saab 9-3 1.8t SK 2006
leeloo
Senior
 
Posts: 201
Joined: 13 Jan 2014, 20:12
Location: Bruxelles, Belgia

Re: Editat: Think City

Postby andybumbu » 05 Feb 2015, 17:19

Am fost cateva minute si pe la Reno :roll:
Attachments
05022015230.jpg
Saab 93 SS 2.2TiD Arc-2004
Saab 97 X 5.3iV8 Arc-2007
andybumbu
Saabist adevarat
 
Posts: 3427
Joined: 22 Apr 2010, 22:21
Location: Timisoara

Previous

Return to My Other Car

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests