Upgrade audio ICM1 ? 70W => 150W ?

Ce muzica avem in masina?

Upgrade audio ICM1 ? 70W => 150W ?

Postby liviucta » 29 Nov 2012, 02:39

Nu cred ca trebuie sa povestesc nimanui cat de jalnic este calitatea audio cu icm1 si 70W :) Nu stiu de ce au ales sa se caliceasca tocmai la un aspect atat de important dar in fine, nu imi place ca atunci cand dau muzica mai tare incepe sa se auda de parca am boxe de laptop.


Nu vreau sa-mi fac discoteca din masina, tuburi de bass sau ceva de genul insa un upgrade mititel acolo e chiar necesar. Am tot frunzarit pe saabcentral si am inteles ca nu rezolv mare lucru daca schimb doar boxele stock cu altele mai bune, e nevoie sa fac rost si de amplificatorul de sub scaunul soferului care mareste puterea la 150W (e nevoie si de tech 2??) insa nu am gasit decat link-uri cu unele chestii pe site-uri din america si descrieri destul de sumare ale procesului. De trantit un casetofon panasound adibas din targ cu o mufa aux nici nu ma incumat sa consider(pe langa aspectul estetic am inteles ca se pierd si comenzile de pe volan, etc).


Poate cineva sa-mi dea niste detalii despre chestia asta? Unde as putea sa ma duc, in constanta sau eventual bucuresti, pare treaba complicata si nici macar nu stiu de ce piese as avea nevoie sau cat m-ar ajunge investitia. Si-a upgradat cineva de aici sistemul audio ? Orice sfat e binevenit :)
2003 9-3 SS 2.0t 175hk
liviucta
Junior
 
Posts: 45
Joined: 11 Jun 2012, 22:01

Re: Upgrade audio ICM1 ? 70W => 150W ?

Postby danezu » 29 Nov 2012, 13:29

Intra pe http://www.saabcentral.com/ si vezi pe acolo ce-au facut baietii. Cel mai bine renunti la fibra, mai ales ca n-ai statie sub scaun si pui o unitate serioasa cu statie si boxe. Eu am de 150W si se aude ca intr-o tigaie.....

Bafta!
Image
User avatar
danezu
Saabist
 
Posts: 827
Joined: 04 Nov 2010, 17:56
Location: Bucaless


Return to Sisteme Audio-Video, GPS, In Car Entertainment

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests