Cum recuperezi taxa de prima inmatriculare pas cu pas!

Noutati in domeniu, norme din Romania sau din alte tari

Re: Cum recuperezi taxa de prima inmatriculare pas cu pas!

Postby tony » 21 Apr 2011, 14:38

andybumbu wrote: ...la ce inflatie de avocati este in Ro, normal ca oamenii sunt nemultumiti de serviciile prestate si mai ales de calitatea lor, marea majoritate si-au facut studiile la universitati de prima mana, gen parter de bloc :lol: , dar la fel de adevarat este ca romanul vrea sa i se faca dreptate gratis :mrgreen:
-bineinteles ca se poate da in judecata statul si fara avocat, dar nu e profi, fairplay, "ei" moare de foame :lol: :wink:


N-ai inteles ideea privind rolul fiecaruia in societate. Iar daca ai avut experiente neplacute cu avocati cu facultatea facuta pe brate sau ca era tac-su buticar la parterul blocului si a vrut sa scoata avocat din progenitura, vina iti apartine in egala masura, datorita alegerii pe care oi fi facut-o. Nu e cazul sa generalizezi.
Inflatia are si rolul de a cerne. Pana la urma pleava se separa, dar, deah, e mai ieftin halatu' acolo.
Asa gandesc multi romani, fara sa se intrebe de ce e ieftin. I-ote d-aia e ieftin, ca ala de l-a facut ma-sa avocat cu guma turbo si jelibon, habar n-are ce si cum face. Dar asta se afla abia dupa ce se pierde. Moment in care apar intrebarile, iar probabil multi isi dau cu pumnii in coaie. :mrgreen:
Image
User avatar
tony
Saabist adevarat
 
Posts: 1102
Joined: 19 Aug 2008, 08:18
Location: brasov

Re: Cum recuperezi taxa de prima inmatriculare pas cu pas!

Postby lucian » 21 Apr 2011, 19:01

tony wrote:
andybumbu wrote: ...la ce inflatie de avocati este in Ro, normal ca oamenii sunt nemultumiti de serviciile prestate si mai ales de calitatea lor, marea majoritate si-au facut studiile la universitati de prima mana, gen parter de bloc :lol: , dar la fel de adevarat este ca romanul vrea sa i se faca dreptate gratis :mrgreen:
-bineinteles ca se poate da in judecata statul si fara avocat, dar nu e profi, fairplay, "ei" moare de foame :lol: :wink:


N-ai inteles ideea privind rolul fiecaruia in societate. Iar daca ai avut experiente neplacute cu avocati cu facultatea facuta pe brate sau ca era tac-su buticar la parterul blocului si a vrut sa scoata avocat din progenitura, vina iti apartine in egala masura, datorita alegerii pe care oi fi facut-o. Nu e cazul sa generalizezi.
Inflatia are si rolul de a cerne. Pana la urma pleava se separa, dar, deah, e mai ieftin halatu' acolo.
Asa gandesc multi romani, fara sa se intrebe de ce e ieftin. I-ote d-aia e ieftin, ca ala de l-a facut ma-sa avocat cu guma turbo si jelibon, habar n-are ce si cum face. Dar asta se afla abia dupa ce se pierde. Moment in care apar intrebarile, iar probabil multi isi dau cu pumnii in coaie. :mrgreen:

yu`r tu stupy 2 die ;)
dar DA, in principiu ai dreptate!
astept provincia!
Lucian (SAAB brum-brum) :)
__________________________________________

9-3 Conv. Troll R+ 360HP / 520 Nm
9-5 Aero Sentronic 290HP / 420 Nm
lucian
Saabist
 
Posts: 636
Joined: 07 Aug 2008, 09:31

Re: Cum recuperezi taxa de prima inmatriculare pas cu pas!

Postby youthink » 04 Nov 2011, 13:06

Buna,
Caut un avocat in cluj care ma poate reprezenta in vederea evitarii platii taxei de poluare.
Imi puteti recomanda pe cineva?

Multumesc.
9-3 2007 1.9 150 HP
There's no better way to fly


http://www.tresjoli.ro
User avatar
youthink
Junior
 
Posts: 48
Joined: 21 Oct 2011, 13:53
Location: Cluj-Napoca

Re: Cum recuperezi taxa de prima inmatriculare pas cu pas!

Postby eusunt_dan » 19 Jan 2012, 15:52

tony wrote:
bullet wrote:Daca am platit taxa in 2008, mai pot sa-mi iau banii inapoi ? :mrgreen: :mrgreen:

Termenul de prescriptie al dreptului material la actiune este de 3 ani de la data platii taxei



Se pare ca mai nou este de 2 ani, am avut accident si m-am gandit dupa 2 ani jumate sa dau firma de asigurari in judecata si se pare ca de anul asta s-a schimbat legea...
Saab 9-3 Vector TID 150hp 2005
eusunt_dan
Nou venit
 
Posts: 7
Joined: 13 Jan 2012, 13:17
Location: Bucuresti

Re: Cum recuperezi taxa de prima inmatriculare pas cu pas!

Postby andybumbu » 19 Jan 2012, 18:15

Vezi la CSA-comisia de supraveghere a asiguratorilor :idea: , nu te lasa, astia-s niste porci, esti bun cand platesti facturi, dar cand trebuie sa fii despagubit...calcai in picioare :!: :evil:
Saab 93 SS 2.2TiD Arc-2004
Saab 97 X 5.3iV8 Arc-2007
andybumbu
Saabist adevarat
 
Posts: 3427
Joined: 22 Apr 2010, 22:21
Location: Timisoara

Re: Cum recuperezi taxa de prima inmatriculare pas cu pas!

Postby danezu » 20 Jan 2012, 09:01

La asigurari asa a fost din totdeauna, deci nu mai ai ce face. Daca deschizi un dosar de dauna trebuie sa-ti repari masina in maxim 2 ani. Dupa cei 2 ani poti sa-i dai in judecata pana te plictisesti :mrgreen:

Bafta!
Image
User avatar
danezu
Saabist
 
Posts: 827
Joined: 04 Nov 2010, 17:56
Location: Bucaless

Re: Cum recuperezi taxa de prima inmatriculare pas cu pas!

Postby andybumbu » 13 Oct 2012, 21:12

Am inteles ca comosia EU, obliga jegurile birocratice, sa returneze amenda, ceva detalii... un contribuabil jecmanit :evil: :roll:
Saab 93 SS 2.2TiD Arc-2004
Saab 97 X 5.3iV8 Arc-2007
andybumbu
Saabist adevarat
 
Posts: 3427
Joined: 22 Apr 2010, 22:21
Location: Timisoara

Previous

Return to Legislatie/ Asigurari/ Taxe

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron