In garajul nostru: Hyundai i30

Re: In garajul nostru: Hyundai i30

Postby Edy » 17 Jun 2012, 22:06

E, uite aici gresesti: eu nu castig nimic daca forumul meu are sau nu activitate. L-am conceput pentru ca nimeni inaintea mea nu a facut-o!
In schimb, tu ai de castigat daca reviewrile tale sunt sau nu urmarite!
Continui in stupizenie si te iei aiurea de mine in loc SA FII OM SI SA RECUNOSTI GRESELILE! Asta e frate, cu totii cat traim invatam! Nu am nimic cu tine Adriane, stai calm; obisnuiesc sa enervez prostii, e o specialitate de a mea!
Lasa-ma pe mine sa fiu idiot cu tot cu cele 9 masini ale mele si cu MBA-ul meu! Macar am scoala vietii si stiu ca prin recunoasterea unei greseli am toate sansele sa castig respect, deci nu-mi scade rangul!
Ati auzit supusii mei?! Eu sunt seful pe-aici: faceti trafic ca altfel voi fi "alimentat cu rautate"!!!SIEG HEIL! :lol: :|
SAAB 9-5 Troll Hirsch, 2007, 2.3T 300 cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2007, 2.8T 300cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2009, 2.0T XWD 210cp, gri
SAAB 9-3 AERO COUPE, 2002, 2.0T Maptun Stg3 270 cp, gri
SAAB 9-5 AERO sedan, 2007, 2.3T 260 CP, rosu
SAAB 9000 AERO, 1996, 2.0T 185 cp Italian Aero, albastru
SAAB 9000 Anniversary, 1997, 2.0T 150 cp, albastru
SAAB 900i SEDAN, 1992, 2.0i
+ inca cateva!
https://xpt.ro/
https://www.facebook.com/nxsautomobile
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti

Re: In garajul nostru: Hyundai i30

Postby talladega » 18 Jun 2012, 01:39

Mai oameni buni,eu citesc de ceva vreme discutiile voastre si sincer nu inteleg de ce nu va intalniti personal fata in fata ca sa discutati si sa "rezolvati" problema voastra care,de mult a devenit una personala,in loc sa tot scrieti aici,intalniti-va si rezolvati barbateste,asa cum eu sunt obisnuit,pt ca e aiurea sa tot conversati atat de vehement in contradictoriu fara nici o finalitate!Eu am experienta in domeniu,deci daca doriti vreodata o confruntare "face-to-face",eu promit ca voi fi arbitru,am pregatirea si experienta necesara si va pot ajuta ca dupa ce se incheie confruntarea sa deveniti prieteni adevarati si sa va strangeti mana cu sinceritate!....scuze dar am tot citit ce ati spus peste tot si nu am spus nimic,acum am zis ceva si sper sa nu va coalizati impotriva mea....va salut cu respect si va astept la Brasov sa bem ceva bun,racoros si impaciuitor impreuna!
SAAB 900SE TURBO TALLADEGA MAPTUN STAGE3+-300 CP VISINIU-1997
SAAB 9-5 VECTOR 1,9 TID 150 CP ROSU-2007
VOLVO V70 AWD D5 185 CP NEGRU-2007
User avatar
talladega
Senior
 
Posts: 137
Joined: 08 Apr 2011, 13:30
Location: brasov

Re: In garajul nostru: Hyundai i30

Postby manolodsv » 18 Jun 2012, 06:41

talladega wrote:Mai oameni buni,eu citesc de ceva vreme discutiile voastre si sincer nu inteleg de ce nu va intalniti personal fata in fata ca sa discutati si sa "rezolvati" problema voastra care,de mult a devenit una personala,in loc sa tot scrieti aici,intalniti-va si rezolvati barbateste,asa cum eu sunt obisnuit,pt ca e aiurea sa tot conversati atat de vehement in contradictoriu fara nici o finalitate!Eu am experienta in domeniu,deci daca doriti vreodata o confruntare "face-to-face",eu promit ca voi fi arbitru,am pregatirea si experienta necesara si va pot ajuta ca dupa ce se incheie confruntarea sa deveniti prieteni adevarati si sa va strangeti mana cu sinceritate!....scuze dar am tot citit ce ati spus peste tot si nu am spus nimic,acum am zis ceva si sper sa nu va coalizati impotriva mea....va salut cu respect si va astept la Brasov sa bem ceva bun,racoros si impaciuitor impreuna!

Are dreptate - o confruntare este cel mai inteligent lucru - poate fi si o mica ""cursa"" gen 400 m :mrgreen:
EX SAAB 9-3 SS 1.9 TID 120 cp - 2008 SAABinuta.
PRESENT SAAB 9-3 SS 2.0t Hirsch 210CP - 2008 Pa Pa Bum Bum.
User avatar
manolodsv
Saabist adevarat
 
Posts: 1997
Joined: 17 Feb 2012, 10:49
Location: Calarasi

Re: In garajul nostru: Hyundai i30

Postby Edy » 18 Jun 2012, 08:45

@Dan - lasa ca stiu eu ce inseamna arbitraj la tine; la "brandul" tau de la maini care este mai mare in circumferinta decat piciorul meu, ne iei pe sus si ne dai cap in cap! :mrgreen:

Multumim pentru vorbele frumoase si indemnarea la impacare insa nu este cazul nici de confruntare (nu avem nimic de impartit ca sa ne confruntam) si de altfel eu nu ma cert cu nimeni, poate Adrian se cearta cu el insusi, eu doar subliniez unde ar trebui sa se certe mai tare cu sine! :D
Eu incerc sa-l ajut pe Adrian sa se inteleaga mai bine, scotandu-i o latura la suprafata ce nu-i face cinste.
NU am luat nimic personal din toata discutia, dupa cum vedeti ma autoironizez!!!
Evident ca o sa ne strangem mana la sfarsit ca doar nu suntem muieri sa ducem supararea cu noi in mormant; din punctul meu de vedere oricand, sper ca Adrian sa-si fi scos pana acum ardeiul din fund si ochelarii unidirectionali!
Cert este ca toti suntem supusi greselii, nu putem anula asta printr-o atitudine de "sange albastru"; doar D-zeu nu greseste...
SAAB 9-5 Troll Hirsch, 2007, 2.3T 300 cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2007, 2.8T 300cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2009, 2.0T XWD 210cp, gri
SAAB 9-3 AERO COUPE, 2002, 2.0T Maptun Stg3 270 cp, gri
SAAB 9-5 AERO sedan, 2007, 2.3T 260 CP, rosu
SAAB 9000 AERO, 1996, 2.0T 185 cp Italian Aero, albastru
SAAB 9000 Anniversary, 1997, 2.0T 150 cp, albastru
SAAB 900i SEDAN, 1992, 2.0i
+ inca cateva!
https://xpt.ro/
https://www.facebook.com/nxsautomobile
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti

Re: In garajul nostru: Hyundai i30

Postby bullet » 18 Jun 2012, 15:54

Adrian Mitrea wrote:Da, citesc si sunt perfect de acord. Testele comparative in Romania sunt o gluma si e si simplu sa iti explic de ce.


De asemenea, ar fi interesant, din punctul meu de vedere, sa expui si alte caracteristici ale masinilor testate, spre exemplu:

- iluminarea pe timp de noapte, eficienta farurilor
- eficienta sistemului de climatizare (iti ingheata nasul sau te topesti?)
- daca sistemul de dezaburire este eficient
- chestii care nu se spun de obicei in testele "celorlalti"

Sunt constient ca unele dintre cerinte sunt "de sezon" ca sa le zic asa, dar mi se par mult mai interesante decat timpul de acceleratie 0-100 si sper sa apara asa ceva si la voi :wink:
Image
User avatar
bullet
Saabist adevarat
 
Posts: 1293
Joined: 29 Jul 2008, 12:38
Location: Sibiu-Bucuresti

Re: In garajul nostru: Hyundai i30

Postby Adrian Mitrea » 18 Jun 2012, 21:21

Buna observatie!
Da, uneori, cand ies din tipare, le mentionez.
Adica la Elantra am zis ca e cea mai frigorifica instalatie de climatizare din cate am intalnit. O sa urmeze test cu Clio R.S. Gordini in care am murit de cald la 23 de grade Celsius afara. Instalatie de AC foarte ineficienta!

La fel si cu farurile. Cred ca la Fiat Bravo am intalnit cele mai slabe faruri dintre masinile testate in ultimii 3 ani si am mentionat asta un test.

Cand lucrurile sunt "plate", nu mai pomenesc nimic. Cand totul e normal de regula nu incarc textul aiurea. Ar fi absurd sa spun despre o masina care are ABS sau aer conditionat, dar am sa mentionez asta daca sunt optionale si/sau costa mult. Incerc sa ma concentrez pe un feeling central si elemente extraordinare, pozitive sau negative, intalnite la o masina.
Adrian Mitrea
Saabist
 
Posts: 649
Joined: 26 May 2010, 11:37

Previous

Return to Stirile 0-100.ro

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest