saab 9-3 1.8t sport combi vector AT 2006 GPL

Sectiune dedicata vanzarilor si cumpararilor de automobile SAAB

saab 9-3 1.8t sport combi vector AT 2006 GPL

Postby leeloo » 01 Dec 2014, 10:50

]Se vinde ce e in titlu, in speta saab 9-3 1.8t sport combi vector AT 2006
Prima inmatriculare 02/2006
-188.500 km, cu istoric de service la reprezentanta pana la 160k.
-masina se da cu carpass, in Belgia este obligatoriu la vanzare, si pentru cine nu stie, reprezinta istoricul intrarii masinii la inspectiile tehnice periodice (ITP), facand astfel imposibil maneritul kilometrilor.
Masina are motorul de 2l, varianta mai blanda de 150 de cai, nu a fost resoftat niciodata, cu cutie automata.
Dotari mai notabile:
-instalatie BRc sequent plug&play , inca in garantie la orice service autorizat BRC Romania, vine cu factura si certificatul respectiv.
-clima "bizona"
-trapa de sticla comandata electric
-geamurile in afara de parbiz inchise la culoare din fabrica
-toate geamurile electrice
-xenon de fabrica
-tempomat
-navigatie cu ICM3, are harti doar pentru europa de vest, neactualizate
-senzori de ploaie
-alarma de fabrica
-tapiterie din piele ( eu credeam ca e ceva sintetic dar la reprezentanta saab mi-au zis ca e din piele, doar lateralele sunt sintetice
-incalzire in scaune
-comenzi pe volan
-bluetooth parrot, ar mai fi si altele dar asta e ce imi aduc aminte acum, practic are cam toate dotarile ce o fac sa fie o masina comfortabila, buna la drum lung cat si urban..

Masina vine cu roti de iarna din fier cu capace originale, gume cumparate luna trecuta noi, Uniroyal MS 77 si cu set de roti de vara, (jenti si gume noi ) cumparate in aprilie anul asta, in speta jenti aliaj enzo 16 inch cu gume Dunlop Sport bluresponse ( cam 1000 de euro am dat pe roti anul asta)
In afara de ce e in istoricul de service singurle interventii au fost schimbarea bujiilor, sondelor lambda cu unele noi bosch (ambele) si instalatia BRC sequent plug&play
Defecte :
-la interior pe scaunul soferului in lateral stanga jos e o zgarietur/crapatura..
-la exterior, pe capota aproape de emblema e o portiune de 2/3 cm unde e lacul sarit, habar nu am de ce, in rest masina arata foarte bine pentru anii ei si orasul in care e, in Bruxelles sunt majoritatea lovite, indoite peste tot, gen Paris.
De consumat consuma mult, dar cu instalatia GPL ajungeti la costuri de diesel sau chiar mai mici, gen in bani cosum urban de 8 si extern de 4-5%, pricipala problema fiind autonomia mica , maxim 360 - 380 km extraurban cu un plin de gaz.
Ma intreba cineva de date despre taxa de prima inmatriculare, sincer nu stiu, masina e Euro4 si pe unele site-uri emisiile sunt de 189 g CO2, pe altele 195...din ce am vazut taxa pare a fi 1100 de euro acum, daca e inmatriculata in februarie e posibil sa mai sara de 9 ani mai scade cu vreo 100 de euro.
Poze recente, in una din ele am pozat si defectul de pe capota si scaun, scuze de mizeria la interior, nu am avut timp sa merg la spalatorie.
DSC_2678.JPG

DSC_2159.JPG

DSC_2679.JPG

DSC_2680.JPG

DSC_2681.JPG

DSC_2683.JPG

DSC_2684.JPG

DSC_2686.JPG
aici se vede cred lacul ala sarit mentionat mai sus

DSC_2687.JPG

Pretul este de 4k euro.
E bun zic eu avand in vedere instalatia GPL care a costat vreo 700 de euro, anul, dotarile si starea tehnica si estetica buna, si reflecta graba mea de a o vinde, caci imi vine masina noua in jurul datei de 15 decembrie. Daca nu se da pana cel tarziu in ianurie probabil va merge la vreun dealer in Belgia.
Ma indoiesc ca o vand eu aici pe site, avand in vedere si distanta mare , dar cativa pareau interesati si am postat si aici.
Cine are rabdare, povestea masnii este aici
viewtopic.php?f=18&t=3329
Attachments
DSC_2682.JPG
Saab 9-3 1.8t SK 2006
leeloo
Senior
 
Posts: 201
Joined: 13 Jan 2014, 20:12
Location: Bruxelles, Belgia

Re: saab 9-3 1.8t sport combi vector AT 2006 GPL

Postby leeloo » 05 Jan 2015, 20:15

se poate inchide, s-a vandut.
Saab 9-3 1.8t SK 2006
leeloo
Senior
 
Posts: 201
Joined: 13 Jan 2014, 20:12
Location: Bruxelles, Belgia


Return to Anunturi auto - SAAB

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest