Vand SAAB 9-5 Vector - 2006

Sectiune dedicata vanzarilor si cumpararilor de automobile SAAB

Vand SAAB 9-5 Vector - 2006

Postby trollhattan » 20 Jul 2015, 13:49

Salutare Saabisti,

Masina pe care o postez spre vanzare catre voi, a mai fost pe forum la preturi mai mari, probabil multi din voi o stiu de la meeting-uri. B 410 ZSA.

Am cumparat-o acum un an cu 6000 EUR din Cluj, de la un intermediar care nu prea stia despre ce e vorba.
Am verificat la Auto Cobalcescu dupa seria sasiului. Unlike BMW sau Audi, aici toti baietii stiau masina in cauza. Mi-au recomandat sa o iau fara griji. Intre timp i-am inlocuit discuri + placute de frana, precum si bobina de inductie (induction cassette) despre care probabil multi stiti ca e o problema comuna la Saab. Am pastrat si caseta veche, pentru ca inca mergea fara probleme aparent, dar imi dadea eroare in bord.

De asemenea, am facut un chiptuning Stage 1 la TCM Turbo, varianta cea mai fara riscuri. Am egalat puterea pe benzina cu cea pe etanol (185 CP). Am vazut si pe la noi si prin afara, motorul asta dus la 210-220 CP doar din chip, dar m-am gandit ca nu ar face bine motorului, desi inclusiv Hirsch si BSR l-au dus pana intr-acolo.

Am reconditionat la un atelier specializat pielea din interior, care cel putin pe volan, schimbator si pe scaunele din fata se cam tocise. Acum arata si functioneaza perfect.

Pentru mai multe detalii, aveti link-ul din Autovit. Masina nu este pregatita de vanzare in sensul romanesc al cuvantului. Nu am dus-o la polish, nu am dat cu coca-cola pe cauciucuri, nu am completat extra-optiuni la misto. What you see is what you get.
5900 EUR.

http://autovit.ro/anunt/saab-9-5-ID7GeI ... 63ed06056f

Multumesc mult!
Cu respect,
Adi.
trollhattan
 
Posts: 1
Joined: 27 Apr 2015, 18:50

Re: Vand SAAB 9-5 Vector - 2006

Postby cristiansen09 » 20 Jul 2015, 16:10

Salut, variante te ar interesa? Multumesc
cristiansen09
Master
 
Posts: 317
Joined: 16 Dec 2008, 19:06
Location: Bucuresti

Re: Vand SAAB 9-5 Vector - 2006

Postby older » 30 Oct 2015, 11:08

Salut ,mai este valabil anuntul?
Daca da cum putem lua legatura?
Multumesc frumos.
older
 
Posts: 1
Joined: 25 Oct 2015, 07:42


Return to Anunturi auto - SAAB

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron