Saab 9-3 Ploiesti 2.2tid 2004

Sectiune dedicata SAAB-urilor care sunt la vanzare (oriunde pe piata) si au defecte ascunse.

Saab 9-3 Ploiesti 2.2tid 2004

Postby treger_felix » 26 Aug 2011, 07:13

Incep eu datorita faptului ca am fost personal si am vazut masina.
Saab-ul in cauza este acesta:
http://cautare.mobile.ro/vehicule/showD ... geNumber=1

Asa, sa o iau cu inceputul, tipul zice ca:
"UNIC PROPIETAR,CARTE SERVICE, IN TARA DIN 2010 LUNA MARTIE, 2 CHEI,INCALZIRE SCAUNE, DUBLU CLIMATRONIC,COMENZI VOLAN, 4 GEAMURI ELEC,OGLINZI ELEC,TELEFON, NAVIGATIE MICA,CONSUM 5,8%, TOATE CONSUMABILELE NOI CU FACTURA RADIO CD CU MAGAZIE 6CD MASINA MERGE SI ARATA APSOLUT IMPECABIL,ACCEPT ORICE TEST URGENT ABS, geamuri electrice, oglinzi electrice, aer conditionat, tapiserie piele, jante aliaj, sistem navigatie, controlul tractiunii, inchidere centralizata, alarma, airbag, radio/CD, servo directie, computer bord, xenon, scaune incalzite, senzori ploaie, ESP, proiectoare ceata, comenzi volan"

Adevarul este acesta:
In cartea de identitate a masinii apar 3 proprietari incepand cu anul 2006!!!!!, deci in nici un caz nu a fost adusa in tara anul trecut, cel de-al doilea proprietar al masinii fiin o firma de imobiliare din Bucuresti. Clima nu functioneaza, oglinda de la sofer nu mai exista (carcasa de plastic), stropitoarele de parbriz sunt smulse de la loc (cica cei care au polisat masina - bullshit!), telefon nu are, masina a fost revopsita total probabil in unul dintre cele mai ieftine si proaste ateliere, se vad clar urme de vopsea scursa, nici un plastic de la roti nu mai e pus la locul lui ca lumea, capota este descentrata, la fel si aripile fata si portbagajul, pe capota si portbagaj nu mai exista siglele originale. Se mai spune in anunt ca masina are interior de piele, NU are, e textil si nu e deloc impecabil ci are gauri in tapiserie de la tigari inclusiv pe cupeu, este murdar, plasticurile de la bord zgariate la colturi (semn ca s-a umblat pe acolo). Cu alte cuvinte e dezastru masina, mie imi pare rau ca am pierdut o zi si timp si bani sa merg sa o vad. Numai bine si feriti-va de tepari.
Attachments
$(KGrHqIOKocE4)3NOzp3BOOqi-lJNw~~_27.jpg
Image
User avatar
treger_felix
Invatacel
 
Posts: 81
Joined: 02 Aug 2011, 08:47
Location: Alba Iulia

Return to Contra anunturi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron