Saab 93 1.9 Tid Rosu pe Autovit

Sectiune dedicata SAAB-urilor care sunt la vanzare (oriunde pe piata) si au defecte ascunse.

Saab 93 1.9 Tid Rosu pe Autovit

Postby edyalexandrescu » 15 Sep 2011, 20:49

http://www.autovit.ro/saab-9-3-C20506548.html
Masina este prezenta la autovehiculerulate bucuresti...
"mare parc" si "serios" de altfel pentru masini de ocazie la pret bun si kilometrii "reali"..dar ca mai are inca unii...mai putini reali!!!
Trebuie sa va povestec experienta pe care am avut ghinionul sa o traiesc astazi...
Daca incercati o cautare pe Autovit pentru un Saab 93, 2005-2009, diesel, max 10000E, max 150k km printre alte oferte va aparea si un Saab 93 rosu de la autovehicule rulate Bucuresti.
Are kilometri putini, arata binisor desi e cam ciudat acel rosu pentru un Saab si in plus se da garatie (6 sau 12 luni) si este garantia juridica a unei societati comerciale implicata.
Ma duc astazi la Bucuresti cu toata increderea si cu inima deschisa.
Gasesc adresa, gasesc masina si incep "vizionarea"...
De ce credeti ca in nicio poza nu se vede in totalitate scaunul soferului? Pentru ca este ros de uzura si carpit de "baietii" veseli de acolo.
Imi aminteam ca pe site era ceva in jur de 90 k km dar in bord gasesc aprox 82k km!!! Ma gandesc ca poate nu am retinut eu bine si gasesc ca nu este decat un motiv de bucurie ca sunt km mai putini. Intru pe net in timpul vizionarii ( pe telefon) si ma conving ca este anuntat la 91 500km dar "managerul" centrului de vanzari ma asigura ca este o eroare in scriere la anunt. OK....sa zicem.
Ii spun totusi ca masina nu arata ca una "sub 100k km" si ma intreaba daca cumva as vrea sa-i spun ca nu sunt reali km din bord. Apropos...bordul in dreptul pasagerului are niste zgarieturi serioase...
Imi garanteaza ca putem merge la "SAAB" sa verificam km de parca "Saab" asta al lui ar fi Dumnezeu si ne va ghici cumva cati km a facut eventual si pe unde!
Imi arata cartea de service a masinii cu care a venit din Germania acum max 1 luna si ma uit cu atentie incercand sa retin service-ul din Germania care a asigurat garantia cu intentia de a-i suna in zilele urmatoare sa-i intreb detaliile despre aceasta masina. SURPRINZATOR....SAU SENZATIONAL ( a la DDTV) ultima revizie a masini in Germania in luna 09.2010 a fost la 117 400 km!!!!!!!!!!
"Managerul" "care este" imi spune ca "romanului ii place sa fie mintit" si d-aia arata atatia km in bord si altii in carte.
Deja toata increderea mea si tot interesul se prabusise. "managerul" imi provocase atata scarba incat nicio tona de lamai nu-mi lua greata. Mi-am pierdut increderea si e greu sa ma port ca inainte de acest eveniment.
"managerul" a facut scoala de management in spatele blocurilor vopsite din Ferentari si sper din tot sufletul sa nu aiba parte de multi romani care isi doresc sa fie mintiti pe banii lor si deloc ieftini. Treziti-va si deschideti ochii!
Sper ca acest post sa fie de folos si altora care se simteau tentati de acea masina...
Pacat ca nu gasesc si o poza cu "managerul" care este!
Vreau si trebuie sa gasesc o masina care sa fie Reala, ingrijita din pasiune si care se vrea a continua la fel...
Rabdare am... si ma avantajaza o experienta destul de bogata in randul oamenilor si al "afacerilor"!
O seara buna si sper ca nu v-am plictisit!
Attachments
C20506548_1.jpg
edyalexandrescu
Junior
 
Posts: 23
Joined: 16 Aug 2011, 11:23

Re: Saab 93 1.9 Tid Rosu pe Autovit

Postby mountin » 16 Sep 2011, 10:23

pacat ca nu e de 150 de cai si cu facelift.Nu inteleg de ce nu se fac mai multe pe rosu mi se pare o culoare foarte potrivita pt saab
93-ss aero,2004
nordic stage3,265hp
mountin
Master
 
Posts: 314
Joined: 21 Oct 2010, 08:56

Re: Saab 93 1.9 Tid Rosu pe Autovit

Postby danezu » 16 Sep 2011, 11:53

In parcurile astea marea majoritate a masinilor sunt facute fete mari :mrgreen: oricum masina asta nu are xenon,piele,senzori de parcare asa cum zice in anunt si cred ca nici multe altele.....

Bafta!
Image
User avatar
danezu
Saabist
 
Posts: 827
Joined: 04 Nov 2010, 17:56
Location: Bucaless

Re: Saab 93 1.9 Tid Rosu pe Autovit

Postby Edy » 16 Sep 2011, 13:39

Mai stiti jocul ala din copilarie "feriti-va de magarus", asa si acum feriti-va de masina asta rosie si de parcul de masini a managerului care este! Auzi, la el, romanilor le place sa fie mintiti...
SAAB 9-5 Troll Hirsch, 2007, 2.3T 300 cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2007, 2.8T 300cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2009, 2.0T XWD 210cp, gri
SAAB 9-3 AERO COUPE, 2002, 2.0T Maptun Stg3 270 cp, gri
SAAB 9-5 AERO sedan, 2007, 2.3T 260 CP, rosu
SAAB 9000 AERO, 1996, 2.0T 185 cp Italian Aero, albastru
SAAB 9000 Anniversary, 1997, 2.0T 150 cp, albastru
SAAB 900i SEDAN, 1992, 2.0i
+ inca cateva!
https://xpt.ro/
https://www.facebook.com/nxsautomobile
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti


Return to Contra anunturi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest