9-3 SS 2.0T Aero

Sectiune dedicata SAAB-urilor care sunt la vanzare (oriunde pe piata) si au defecte ascunse.

9-3 SS 2.0T Aero

Postby Evoluzione » 12 Jun 2014, 12:15

Vad ca iara e pe net anuntul, asa ca atentie.

http://www.tocmai.ro/saab-9-3-aero-2005-14556081.html

Adaug si o poza, la un caz ca dispare anuntul.

14556081_9.jpg


Probabil nici nu va asteptati la 3200€ sa fie masina in stare buna. Dar e beyond that.

Am vazut masina si e teapa. La telefon masina a fost intretinuta, ingrijita, n-are decat o lovitura pe spate facuta acuma recent. Pretul atunci era si mult mai mare.

In realitate masina nu are un singur element de caroserie fara defect (lovituri, zgarieturi, vopsea cojita, rugina, buza taiata... Tot ce vrei...)
Bara fata si capota nici macar nu se imbina corect (nici nu se deschide normal capota).
Farurile sunt lipite, dau eroare si nu se pot stinge.
Interiorul e murdar, butonul trapei nu merge normal.
Masina a avut airbagurile puscate si da eroare la ele. Sigur n-au fost montate la loc altele.
Rotile nu sunt la distante egale una de alta si masina evident nu sta bine in curbe.
Motorul parea sa mearga rotund, n-avea emisii de ulei sau apa, dar e cutie in 5 trepte...

Si la final a pretins ca ea nu s-a ascuns niciodata de faptul ca masina nu e ingrijita, s-a laudat ca niciodata n-au bagat un leu in ea... Daca vreti sa negociati va veti izbi de argumente precum "da' nu-ti trebuie airbag, eu am copii mici si am mers atata cu ea fara sa patesc nimic" sau "decat sa-ti las masina la pretul asta mai bine o las aici sa rugineasca".

Feriti-va!
JULIET ECHO TANGO, READY FOR DEPARTURE!
Image

MS 33 JET - 2003 9-3 SS Aero 210cp
MS 93 JET - 2009 9-3 SS Maptun 245cp
User avatar
Evoluzione
Invatacel
 
Posts: 59
Joined: 21 Aug 2012, 14:51
Location: Paris

Return to Contra anunturi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron