Doua jaguaruri superbe la vanzare

Sectiune dedicata vanzarilor si cumpararilor de automobile de orice alta marca in afara de SAAB si motociclete.

Doua jaguaruri superbe la vanzare

Postby mountin » 06 Oct 2014, 16:09

Eu impreuna cu un alt prieten Saab-ist tot din Cluj fiind iubitori de marci de masini mai exlusiviste dar ambii posesori vechi de Saab ne-am gandit ce alta masina in afara de marca noastra de sulflet ne-ar placea sa conducem.Ambii dintre noi am ajuns la aceeasi concluzie ca ne-ar placea sa pilotam jaguar XF, zis si facut avand niste bani disponibili, am urmarit luni de zile sa prindem niste masini la pret bun in care ulterior sa nu pierdem bani dupa ce le conducem si noi o luna sau doua luni de zile. Masinile sunt superbe din toate punctele de vedere fiecare are avantajul ei una e aproape noua din 2014, 14000km, iar cealalta are pachetul sport exterior si interior ce o scoate in evidenta in fata tuturor, noi ne-am indragostit de ele si stim ca urmatoarea masina o sa fie un jaguar XF fiindca e o masina senzationala din toate punctele de vedere dar din pacate avem alte prioritati acuma cu banii si speram ca la anul sa reusim sa luam sa le tinem pt noi, nici acum nu suntem chiar 100% convinsi ca vrem sa le vindem dar daca nu obtinem pretul cu care le-am luat o sa le tinem in continuare iar daca le vindem o sa ramanem cu bucuria ca am condus doua masini deosebite.
Acestea sunt linkurile anunturilor:
www.autovit.ro/jaguar-xf-C34587584.html

http://www.autovit.ro/jaguar-xf-C34484050.html

P.S banuiesc ca sunt mai multi posesori de Saab curiosi de jaguar XF cine vrea sa le vada live si sa faca un scurt drive test va stam la dispozitie.
93-ss aero,2004
nordic stage3,265hp
mountin
Master
 
Posts: 314
Joined: 21 Oct 2010, 08:56

Re: Doua jaguaruri superbe la vanzare

Postby andybumbu » 06 Oct 2014, 19:56

Deci sunt doi bisnitari-speculanti :roll: :lol:
In clasa asta, e obligatoriu un 3L diesel...nu ca acest 2.2 biturbo, nu e deosebit :wink:
Daca nu le dati repede, eu zic ca ve-ti pierde banii investiti...
Hai succes la vanzare, eu raman tot pe saab, e mai pamantesc :D
Saab 93 SS 2.2TiD Arc-2004
Saab 97 X 5.3iV8 Arc-2007
andybumbu
Saabist adevarat
 
Posts: 3427
Joined: 22 Apr 2010, 22:21
Location: Timisoara

Re: Doua jaguaruri superbe la vanzare

Postby n0iz3 » 06 Oct 2014, 20:46

Foarte faine, si mie imi place foarte mult modelul asta, daca veniti prin Bucuresti vreau si eu test drive :lol: :lol:
2008 Skoda Octavia 2.0 TDI DSG Laurin & Klement
ex-2003 Saab 9-3 SS 2.0t. You hear the turbo spooling... aaaaaaand I'm gone.
Image
User avatar
n0iz3
Saabist
 
Posts: 552
Joined: 16 Aug 2011, 10:20
Location: Bucuresti

Re: Doua jaguaruri superbe la vanzare

Postby mountin » 07 Oct 2014, 08:35

In clasa asta, e obligatoriu un 3L diesel...nu ca acest 2.2 biturbo, nu e deosebit :wink:

Am condus aseara un 520D din 2012 a unui prieten vroiam sa vad cum este fata de xf 2.2, asa cum ma asteptam nu m-a incantat deloc la cum trage, Xf ul este mai rapid si se simte mai tare cuplul si directia mi-a placut mai mult la XF iar interiorul si exteriorul nici nu incape indoiala, gajuarul este mult peste bmw, cutia de viteze e la fel la ambele ZF in 8 trepte.
E adevarat ca e binevenit si un 3.0d dar si si tu vad ca ai un 2.2D la saabul tau , e mai binevenit un 1.9TTID cum e al meu :lol: :D sau un 2.0T :P si totusi sunta oameni care se uita la taxe, la consum in oras, si uleiul care intra la schimburi, sunt oameni cu familii care nu vor sa fie pe circuit tot timpul, si tin sa te anunt ca acest 2.2 de pe XF e mai rapid ca TTID ul meu, decat 2.2 tau nu mai zic, deci masina iti ofera senzatii chiar frumoase, peste 520D de la bmw :D
93-ss aero,2004
nordic stage3,265hp
mountin
Master
 
Posts: 314
Joined: 21 Oct 2010, 08:56

Re: Doua jaguaruri superbe la vanzare

Postby andybumbu » 07 Oct 2014, 11:05

Normal ca e mai rapid si are cuplul mai mare 2.2 biturbo vs 19TTiD, e ajutat enorm de rapoartele cutiei si e si automat, deci ai flux continuu de power si cuplu+ impinge si nu trage, ma refer la tractiune :mrgreen:

Ma bucur ca esti incantat de biturbo-ul tau, e mult peste un 2.0T, consum la jumatate -performante excelente
Eu am bestia 2.2TiD de multi ani si nu reget nici o secunda achizitionarea ei :wink:

Problema majora a unui Jag vs Bmw, chiar si in DE nu mai vorbesc de Ro. e servisarea redusa si mai costisitoare decat Bmw, Audi sau Mercedes....In rest e o masina deosebita, am mers cu un cunoscut in TM cu unul full, motorul de 3L biturbo 280cp...Acum a apaut la Paris si concurentul seriei 3 Jag XE :roll: ti-l recomand
Saab 93 SS 2.2TiD Arc-2004
Saab 97 X 5.3iV8 Arc-2007
andybumbu
Saabist adevarat
 
Posts: 3427
Joined: 22 Apr 2010, 22:21
Location: Timisoara

Re: Doua jaguaruri superbe la vanzare

Postby mountin » 08 Oct 2014, 09:05

[b]am mers cu un cunoscut in TM cu unul full, motorul de 3L biturbo 280cp...Acum a apaut la Paris si concurentul seriei 3 Jag XE :roll: ti-l recomand[/quote][

Cel de 3l biturbo are 275 de cai, is foarte curios sa il counduc si pe ala, am avut doar un 3 l diesel normal de 241 de cai pe xf modelul inainte de facelift care mi-a placut f mult cum trage si in primul rand era super silentios, adica inainte cu o saptamana sa il am am fost la mare cu un S-klasse 2008 diesel si jaguarul de 3 l era mult mai silentios decat S-ul, asta ma impresionat, foarte rafinat motorul, cutia era in 6 automata dar schimba perfect, parca le prefer mai mult pe cele in 6 decat in 8 is mai lungi treptele poti conduce mai sportiv.
Oricum cine nu a intrat niciodata intr-un xf recomand, e dragoste la prima vedere, iti da o senzatie deosebita nemaiintalnita in nicio alta masina, nu are plastic deloc, bord integral piele, aluminiu si nu imitatie ieftina de aluminiu,lumini albastre, iti da o senzatie aristocrata, in schimb intr un seria 5 parca e acelasi interior din 2001 au adaugat doar display-ul in rest e exact la fel mohorat si plin de plastice.
Attachments
zfff.jpg
93-ss aero,2004
nordic stage3,265hp
mountin
Master
 
Posts: 314
Joined: 21 Oct 2010, 08:56

Re: Doua jaguaruri superbe la vanzare

Postby mountin » 20 Oct 2014, 14:58

Se poate inchide, s-au vandut.
93-ss aero,2004
nordic stage3,265hp
mountin
Master
 
Posts: 314
Joined: 21 Oct 2010, 08:56


Return to Anunturi auto/moto - alte marci

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron