Intalnire Sibiu

Discutii despre intalniri ale fanilor marcii.

Intalnire Sibiu

Postby Dansb » 22 Oct 2012, 14:56

Am reusit sa ne-adunam, ieri, si 5 sibieni. Poate resuscitam clubul si pe aici.
S-a si "votat" o initiativa: daca "centrul" nu ne asigura si noua insemnele de membri ai clubului national (citeste "sticker" :lol: ), fara a insemna enclavizarea, ne vom face propriile stickere "Club Saab Sibiu".
Poate pana la urmatoarea intalnire (prin noiembrie) ne-om inmulti si noi, am vazut inca cateva Saaburi frumoase prin oras :P
Aviz proprietarilor :!:
Saab 9-3 Vector 2007 60th Anniversary Edition - 1.9 TiD 147 Kw 430 Nm
Saab 90 1985 - 2.0 (1971 cc/74 Kw) 5 speed
Dansb
Saabist adevarat
 
Posts: 1376
Joined: 23 Jul 2012, 20:50
Location: Sibiu

Re: Intalnire Sibiu

Postby MagicPenguin » 22 Oct 2012, 15:17

Felicitari pentru intalnire!
Vreti autonomie? :lol: :lol: :lol: Va puteti face stickere si cu SAAB PERFORMANCE TEAM... :lol:
Ideea este ca eu nu am vazut sa fi cerut cineva pe forum fisierul cu stickerul vectorizat pentru a-l multiplica si sa fi fost refuzat... Nu exista o cotizatie ca sa avem un buget din care sa achizitionam permanent "materiale promotionale", iar un sticker se poate face in orice oras in ziua de azi. Desi a facut-o in repetate randuri pentru multi dintre noi, nu cred ca este obligat Edy sa ne faca strickeru' si sa ni-l aduca la nas.
I drive:
Image
I miss:
Image
User avatar
MagicPenguin
Saabist adevarat
 
Posts: 2045
Joined: 26 Aug 2011, 09:16
Location: Bucuresti

Re: Intalnire Sibiu

Postby Dansb » 22 Oct 2012, 15:58

Iti spun eu ca am cerut intr-unul dintre primele mele posturi. Pe ClubOpel se trimiteau contra cost, am crezut ca asa se procedeaza si aici. In plus, am primit un raspuns cu "va urma"... :?
Macar unul din cei care (sunt sigur ca) au citit postul meu, putea face oferta unui vector dupa care sa ne confectionam si noi :x .
Cred ca ai fost cam acid, ca sa nu zic agresiv, cu asta: "Vreti autonomie? :lol: :lol: :lol: Va puteti face stickere si cu SAAB PERFORMANCE TEAM... :lol: ", in ciuda gastii de smiley...
Sigur ca n-o sa putem "performa" la nivelul capitalei, da-ncercam si noi sa facem ce putem p-aici, prin provincie :mrgreen:
Nu vrem autonomie, si-mi pare rau ca n-ai inteles ce vrem :roll:
PS: Stickerul il vroiam pentru... fundul Saabrinei, nu pentru nasul meu :wink:
Saab 9-3 Vector 2007 60th Anniversary Edition - 1.9 TiD 147 Kw 430 Nm
Saab 90 1985 - 2.0 (1971 cc/74 Kw) 5 speed
Dansb
Saabist adevarat
 
Posts: 1376
Joined: 23 Jul 2012, 20:50
Location: Sibiu

Re: Intalnire Sibiu

Postby csb » 22 Oct 2012, 21:54

Cred ca trebuie sa ne unim noi din centru Sibiu + Brasov (cu imprejurimile aferente) si formam SAAB CENTER TEAM, astfel vom face fata la orice provocare a unui B Team :mrgreen:

Noi in Bv am avut 1-2 intalniri locale interesante, dar din pacate n-am continuat, probabil din lipsa de timp liber :roll:

Dan, am vazut ca pe 27 vii mi-ar placea sa ne vedem poate mai vor si altii :idea:
SAAB 93 VECTOR, 2007, 1.9 TiD 150cp, Nocturne Blue
SUZUKI SX4 1.6 GS 4WD, 2010, 120cp, Silky Silver
User avatar
csb
Saabist
 
Posts: 726
Joined: 10 Jan 2010, 19:50
Location: Brasov

Re: Intalnire Sibiu

Postby MagicPenguin » 22 Oct 2012, 22:17

Dan, cu tot respectul, nu am vrut sa fiu nici acid si nici agresiv. Colegii care m-au cunoscut personal au observat faptul ca sunt chiar o persoana pusa pe glume. In scris, din pacate, tonul dialogului poate fi interpretat de fiecare cititor altfel.
Stiu ca ai cerut doua stickere albe, iar Edy ti-a spus ca nu are decat negre. Pana la urma i-ai spus ca astepti sa faca altele pe argintiu. Corect? Imaginea vectorizata nu cred ca o au multe persoane pentru ca nu au avut nevoie de ea. Ai cerut-o in mod explicit si nu te-a ajutat Edy? Eu consider ca asa trebuia deschisa aceasta discutie. Treaba asta cu daca "centrul" nu ne asigura si noua [...] ne vom face propriile stickere "Club Saab Sibiu" suna cam aiurea desi tu spui ca nu inseamna enclavizare. Incepem sa facem bisericute in club pentru un sticker?

Dansb wrote:Sigur ca n-o sa putem "performa" la nivelul capitalei, da-ncercam si noi sa facem ce putem p-aici, prin provincie

Nu cred ca a fost niciodata cazul de concurenta intre noi, indiferent de regiunea in care ne aflam... Din contra, in club este vorba despre unitate, care intr-o oarecare masura este afectata de ideea asta de "Club Saab Sibiu". Poate o sa ajungem sa facem si alt forum "Club Saab ORASUL X" pentru cine stie ce discutie in contradictoriu...

PS: Nu facusem o referire directa la nasul tau. Am mai auzit asa in treacat cate un: "Aaa... Iar nu a adus Edy stickere?!" de la persoane care doar asteapta... Poate ca Edy mai are si alte griji. :wink:
I drive:
Image
I miss:
Image
User avatar
MagicPenguin
Saabist adevarat
 
Posts: 2045
Joined: 26 Aug 2011, 09:16
Location: Bucuresti

Re: Intalnire Sibiu

Postby Dansb » 23 Oct 2012, 06:47

MagicPenguin wrote: Imaginea vectorizata nu cred ca o au multe persoane pentru ca nu au avut nevoie de ea. Ai cerut-o in mod explicit si nu te-a ajutat Edy? Eu consider ca asa trebuia deschisa aceasta discutie.


Eu vad putin altfel acea posibila discutie (mai cu seama ca au fost mai multi cei care solicitau): "Dane/baieti, n-am timp/chef/material, asa ca-ti/va trimit poza vectorizata, descurcati-va si voi la Sibiu/aiurea". Hmm? Ce zici?

MagicPenguin wrote: Treaba asta cu daca "centrul" nu ne asigura si noua [...] ne vom face propriile stickere "Club Saab Sibiu" suna cam aiurea desi tu spui ca nu inseamna enclavizare. Incepem sa facem bisericute in club pentru un sticker?


Nu-s deloc frustrat in fata sintagmei "astept provincia", nu ma simt deloc provincial raportandu-ma la Bucuresti si bucuresteni (dimpotriva, as putea spune, si nu cred ca trebuie sa-ti argumentez), dar trebuie sa recunosti ca comunitatea voastra (a bucurestenilor) este oarecum exclusivista. Nu-i bai. :wink:
Nu-s adeptul bisericutelor, din contra, sunt dusmanul lor, dar ignorarea unor, hai sa le zicem, mici comunitati nu inseamna, de fapt, O MARE biserica, care-ndeparteaza pe unele mai mici?

MagicPenguin wrote:PS: Nu facusem o referire directa la nasul tau. Am mai auzit asa in treacat cate un: "Aaa... Iar nu a adus Edy stickere?!" de la persoane care doar asteapta...


Nu fac parte din categoria aceea de persoane, dovada ca am reusit sa ne adunam in Sibiu dupa ceva vreme...din cate-am auzit.

MagicPenguin wrote:... Poate ca Edy mai are si alte griji. :wink:


N-o fi singurul, toti avem :roll:
Saab 9-3 Vector 2007 60th Anniversary Edition - 1.9 TiD 147 Kw 430 Nm
Saab 90 1985 - 2.0 (1971 cc/74 Kw) 5 speed
Dansb
Saabist adevarat
 
Posts: 1376
Joined: 23 Jul 2012, 20:50
Location: Sibiu

Re: Intalnire Sibiu

Postby Dansb » 23 Oct 2012, 09:31

csb wrote: Dan, am vazut ca pe 27 vii mi-ar placea sa ne vedem poate mai vor si altii :idea:

M-as bucura si eu sa cunosc mai multi brasoveni :P . Eu, cum spuneam, am treaba la Nordic - activez o cheie si vreau sa vad daca mai pot activa cateva functii cu Tech2-ul.
Daca Andreea si Calin agreaza ideea, am putea organiza la ei o "microintalnire" (dau eu sucul, cafeaua si saratelele :lol: ), as fi liber de pe la 16 pana pe la 20 - 20:30, cred, cat sta fie-mea la un spectacol. Vin si cu doamna... :roll:
Saab 9-3 Vector 2007 60th Anniversary Edition - 1.9 TiD 147 Kw 430 Nm
Saab 90 1985 - 2.0 (1971 cc/74 Kw) 5 speed
Dansb
Saabist adevarat
 
Posts: 1376
Joined: 23 Jul 2012, 20:50
Location: Sibiu

Re: Intalnire Sibiu

Postby Lixandru Razvan » 23 Oct 2012, 14:50

Te salut Dan,

Referitor la ce ai spus despre Antonio ca a fost acid chiar agresiv, tin sa iti spun ca nu este adevarat, eu nu il consider asa.Eu il cunosc pe Antonio si este un om cumsecade,de treaba si amuzant :) ,nu e nimic rau in asta .Asa cum a spus se poate interpreta gresit intr-un dialog in scris dar daca discutati fata in fata eu sunt de parere ca ati fi purtat o discutie normala,pe un ton placut si cu zambetul pe buze :) .Am scris pentru ca am vrut sa stii si o alta parere de la un alt membru si cu siguranta nu sunt singurul care are aceasta parere .

Eu va doresc sa va strangeti cati mai multi prin Sibiu la intalniri si sa ne faceti invidiosi :mrgreen:


Toate bune Dan .
SAAB - Moves my mind
Lixandru Razvan
Senior
 
Posts: 174
Joined: 10 Sep 2011, 10:38
Location: Bucuresti

Re: Intalnire Sibiu

Postby Dansb » 23 Oct 2012, 14:56

Cum zici tu.
S-auzim de bine!
Saab 9-3 Vector 2007 60th Anniversary Edition - 1.9 TiD 147 Kw 430 Nm
Saab 90 1985 - 2.0 (1971 cc/74 Kw) 5 speed
Dansb
Saabist adevarat
 
Posts: 1376
Joined: 23 Jul 2012, 20:50
Location: Sibiu

Re: Intalnire Sibiu

Postby Adrian Andrunachi » 23 Oct 2012, 16:29

Dumnezeule, dupa ultima discutie pe forum, care culmea, il avea in prim plan tot pe DanSB, am decis sa ma retrag si sa stau departe de toate domnisoarele sensibile sau de pseudocunoscatorii care aberau cu talent, crezand probabil cu tarie in prostiile lor. Din pacate comunitatea asta se erodeaza si se schimba in egala masura. Ma intreb cum naiba face Edy fata tuturor acestor provocari!?! Pe de o parte e bine pentru ca Saab-urile innobileaza soselele Romaniei, cat despre posesorii lor...constat sa-i regasesc cu aceleasi frustrari, probleme, aspiratii, instabilitati ca pe toti ceilalti. Probabil doar manelele lipsesc...sper!
Si atunci de ce Saab?
Adrian Andrunachi
Master
 
Posts: 333
Joined: 03 Aug 2008, 23:35
Location: Brasov

Re: Intalnire Sibiu

Postby mrq » 23 Oct 2012, 16:33

Mie imi place manele Bo$$ :lol:
User avatar
mrq
Master
 
Posts: 329
Joined: 16 Nov 2010, 14:00

Re: Intalnire Sibiu

Postby Adrian Andrunachi » 23 Oct 2012, 16:37

mrq wrote:Mie imi place manele Bo$$ :lol:


Vezi ca nu fii si tu luat in colimator. Aici nu se glumeste... :wink:
Adrian Andrunachi
Master
 
Posts: 333
Joined: 03 Aug 2008, 23:35
Location: Brasov

Re: Intalnire Sibiu

Postby Edy » 23 Oct 2012, 17:19

Hai mai baieti, terminati-va!
Am intalnit zeci de personaje care au avut cate ceva de spus, chit ca nu aveau dreptate dar erau cu un orgoliu cat china...
Am avut prilejul si onoarea sa-l cunosc personal pe dl. DanSB; este un domn mai deosebit, cu o educatie aleasa si aptitudini similare dl-ului Pruteanu; probabil este profesor de gramatica pentru ca m-a corectat si pe mine, dar nu este nimic suparator, omul nu a dorit altceva decat sa ajute.

Sunt multi oameni care gandesc in avans si au o imaginatie bogata, insa sunt limitati prin propria exprimare si se simt datori sa preia fraiele situatiei...in orice situatie. Sunt multi care au si mult timp liber...nu pot decat sa le urez mult succes! Sunt si multi glumeti...care depasesc cu mult limitele bunului simt. Aici intervine buna, sau dupa caz, proasta crestere a catorva care vor realiza sau nu unde trebuie sa se opreasca. Retineti doar ca si nebunul crede despre sine ca vede lucrurile normal...

Mai sus am vorbit despre NIMENI in particular, a nu se lua ca afront...ai inteles Mitrea?! :mrgreen:
Glumesc!

Daca doriti "club saab sibiu" dle. Dan, va urez mult succes dar va mai asteptam cu drag si cu SAABrina si pe la intalnirile Clubului SAAB Romania. Stiu ca este greu sa se ajunga in Bucuresti dar avem in Ianuarie la sfarsit intalnirea traditionala de la Brasov...iar in august pe Transalpina. Pana atunci o sa avem din nou stikere si o sa va pun la dispozitie unul in mod gratuit. Daca nu mai aveti rabdare pana atunci, trimiteti-mi o solicitare pe mail la edy@expect.ro cu adresa de corespondenta si va trimit unul prin posta imediat cum o sa fac din nou. Aviz tuturor amatorilor, se poate proceda si asa.

Eu am incurajat mereu si intalnirile in tara...asta nu inseamna ca se vor forma mici "tarishoare" SAAB. Daca doriti sa fiti coordonatorul unei intalniri in zona a SAABurilor chiar va rog! Sunt multi in tara care si-ar dori sa participe la intalniri dar sunt mult prea departe si ar fi costisitor! Este o mandrie sa aduni cateva SAABuri impreuna si sa impartasesti bucuria pilotarii unui avion cu alt pilot! In Sibiu sunt multe SAABuri, ar fi pacat sa nu va intalniti!

Haideti sa nu mai fim nici "acizi" nic "agresivi" Antonio, haideti sa vorbim la un nivel normal ca sa ne inteleaga tot omul, dle. Dan. Ironiile le pastram pentru cand putem sa le spunem in fata si cu zambetul pe buze si sa radem impreuna! De manele nu se va pune niciodata problema Adi - btw, where the fuck were you last sunday?
Punem punct, da?!
SAAB 9-5 Troll Hirsch, 2007, 2.3T 300 cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2007, 2.8T 300cp, negru
SAAB 9-3 AERO sedan, 2009, 2.0T XWD 210cp, gri
SAAB 9-3 AERO COUPE, 2002, 2.0T Maptun Stg3 270 cp, gri
SAAB 9-5 AERO sedan, 2007, 2.3T 260 CP, rosu
SAAB 9000 AERO, 1996, 2.0T 185 cp Italian Aero, albastru
SAAB 9000 Anniversary, 1997, 2.0T 150 cp, albastru
SAAB 900i SEDAN, 1992, 2.0i
+ inca cateva!
https://xpt.ro/
https://www.facebook.com/nxsautomobile
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti

Re: Intalnire Sibiu

Postby Dansb » 23 Oct 2012, 19:40

Edy wrote:dl-ului Pruteanu;
d-lui... :lol: :lol: :lol:
Edy wrote: probabil este profesor de gramatica

Nici vorba :wink: , da-mi place rigoarea, il ascultam vu evlavie pe Graur si iubesc limba romana :wink:
Edy wrote:...m-a corectat si pe mine, dar nu este nimic suparator, omul nu a dorit altceva decat sa ajute

Da, da' fara folos :cry:
Edy wrote: Daca doriti "club saab sibiu" dle. Dan, va urez mult succes dar va mai asteptam cu drag si cu SAABrina si pe la intalnirile Clubului SAAB Romania. Stiu ca este greu sa se ajunga in Bucuresti dar avem in Ianuarie la sfarsit intalnirea traditionala de la Brasov...iar in august pe Transalpina.

Nu dorim club Saab in Sibiu (eu nu, cu siguranta, am si spus-o), mai mult decat atat, mi-am anuntat prezenta la Brasov de cand am auzit de acea traditionala intalnire. Pana-n august mai este...

Edy wrote: Pana atunci o sa avem din nou stikere si o sa va pun la dispozitie unul in mod gratuit. Daca nu mai aveti rabdare pana atunci, trimiteti-mi o solicitare pe mail la edy@expect.ro cu adresa de corespondenta si va trimit unul prin posta imediat cum o sa fac din nou. Aviz tuturor amatorilor, se poate proceda si asa.


Va multumesc pentru oferta extrem de generoasa, d-le Edy, dar daca tot s-a discutat despre o poza vectorizata, as prefera varianta asta, din doua motive: 1. nu vreau sa abuzez de bunavointa dumneavoastra si 2. pot sa aleg, cromatic, varianta cea mai potrivita "tenului" Saabrinei. Sper sa nu fie o problema :roll:

Edy wrote:Eu am incurajat mereu si intalnirile in tara...asta nu inseamna ca se vor forma mici "tarishoare" SAAB.

Agree, a trecut demult vremea "scaunelor"... si a tarishoarelor - traim in plina era a globalizarii!
Edy wrote:Haideti sa nu mai fim nici "acizi" nic "agresivi" Antonio, haideti sa vorbim la un nivel normal ca sa ne inteleaga tot omul, dle. Dan. Ironiile le pastram pentru cand putem sa le spunem in fata si cu zambetul pe buze si sa radem impreuna!


Eu ZAMBESC :P :lol: , chiar rad, pe bune (curva limba asta romana, cu noua ei ortografie si fara diacritice :lol: :lol: )

Edy wrote: De manele nu se va pune niciodata problema Adi !

Si nici de marlanie, da?

Edy wrote:Punem punct, da?!


DAAAAA :!:
Saab 9-3 Vector 2007 60th Anniversary Edition - 1.9 TiD 147 Kw 430 Nm
Saab 90 1985 - 2.0 (1971 cc/74 Kw) 5 speed
Dansb
Saabist adevarat
 
Posts: 1376
Joined: 23 Jul 2012, 20:50
Location: Sibiu

Re: Intalnire Sibiu

Postby talladega » 23 Oct 2012, 19:41

Ce va mai place "shaorma" cu de toate....!De acum inainte nimeni nu mai are voie sa se certe pe aici sau daca nu vor avea de-a face cu mine...!Pe toti certaretii o sa ii urc in Talladega si o sa ii plimb asa de tare incat o sa le para rau de discutiile in contradictoriu interminabile cu cei din clubul nostru.Mai bine dati de stire daca veniti sambata pe la Brasov si vreti sa va fac cunostinta cu un Saab adevarat-Talladega edition si o plimbare pt a admira Brasovul nostru cel frumos.Datele de contact le gasiti pe forum pt toti cei care vin in zona si au placerea sa cunoasca un "confrate".Salutari!
SAAB 900SE TURBO TALLADEGA MAPTUN STAGE3+-300 CP VISINIU-1997
SAAB 9-5 VECTOR 1,9 TID 150 CP ROSU-2007
VOLVO V70 AWD D5 185 CP NEGRU-2007
User avatar
talladega
Senior
 
Posts: 137
Joined: 08 Apr 2011, 13:30
Location: brasov

Next

Return to SAAB - Intalniri Membri Club SAAB

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron