meeting Sibiu 14-15 martie!

Discutii despre intalniri ale fanilor marcii.

Postby Adrian Andrunachi » 06 Mar 2009, 11:14

Pensiunea e foarte mijto, insa tarifele de masa imi par cam piperate. Nu mai pot fi negociate? Ideea e ca aproape 90% dintre mese mi le iau la carciumi prin toata tara si trebuie sa fac un real efort sa ajung la sumele astea pentru o singura persoana.
Adrian Andrunachi
Master
 
Posts: 333
Joined: 03 Aug 2008, 23:35
Location: Brasov

Postby Tafkap » 06 Mar 2009, 11:34

Din pacate, a intervenit ceva si nu mai pot sa vin la Intalnire :cry:

Have fun Guyz!!
Saab 9.7X, 2007, 5.3i-300 CP, Gri Argintiu
------------------
Peace & B Wild!!
User avatar
Tafkap
Junior
 
Posts: 18
Joined: 17 Feb 2009, 20:20
Location: Brasov

Postby tony » 06 Mar 2009, 22:42

subscriu la ce a opinat si x-other. ideea cu meniu fix si cu trei feluri de mancare mi se pare cam ca la nunta. fara suparare.
noi cand am organizat la brasov, si credeti-ma, ca a fost pe ultima suta, adica cu 3 zile inainte, datorita faptului ca inca nu erau confirmarile facute, de comun acord cu "sefu" (a se citi edy) am hotarat sa nu fie meniu fix, astfel incat fiecare sa poata comanda ce vrea. si nu cred ca au fost probleme. cu exceptia pestelui comandat de x-other :D :D .
propun sa fie cateva variante de meniu care sa aiba fel principal si eventual gustare. aceasta intrucat nu toata lumea mananca supa sau ciorba seara, cum stiu ca se practica in zona sibiului.
deci, daca se poate sa avem cateva feluri principale din care sa putem alege ar fi ok. mai ramane si chestia cu "beutura" :D . nu ne zici nimic?
daca vrei, saab_boy, suna-ma si putem lamuri unele chestii ca sa nu fie inconveniente nici la bucatarie si sa iasa bine.
nu stiu daca ce am facut la brasov a fost bine, dar...
tel. meu 0722459234
salutari
Image
User avatar
tony
Saabist adevarat
 
Posts: 1102
Joined: 19 Aug 2008, 08:18
Location: brasov

Postby tony » 06 Mar 2009, 22:52

aaaaaaaa, si inca ceva. cand am organizat la bv, in momentul cand am ajuns la hotel, fiecaruia ia fost dat meniul sa isi aleaga ce doreste sa manance, astfel incat, peste cca. 2 ore cand s-a coborat in restaurant sa n u fie inconveniente cu masa, si unii sa aiba mancare iar altii sa astepte. e o propunere.
salutari.
Image
User avatar
tony
Saabist adevarat
 
Posts: 1102
Joined: 19 Aug 2008, 08:18
Location: brasov

Postby saab_boy » 07 Mar 2009, 03:20

guys,

de acord cu meniurile si as prefera sa avem a la carte in loc de meniuri prestabilite - idea cu alegerea meniului odata cu cazarea este super - sa vedem ce au sa spuna gazdele - insa elementul cheie pt a putea duce o negociere cat mai stransa avem nevoie sa stim exact pana la urma cati oameni au sa fie - sincer sa fiu inca nu stim exact numarul de persoane !!!

Deasemeni motivul pt care ne-am gandit la o cina destul de copioasa este pt ca intre sosirea la Sibiu Sambata in jurul amiezii si seara aceleiasi zile nu am mai planificat nici o oprire la vreun restaurant.

cu bauturile nu am negociat nimic, preturile au sa fie preturi de bar - nu prea sunt un bautor, poate de asta am si neglijat partea asta....

Cosmin, bullet si cu mine o sa incercam sa fim cat mai eficienti maine cu ultimele pregatiri intre timp va rog din suflet confirmari la mine pe mail sau la edy pt rezervari de camere.

PS. tineti-mi pumni sa gasesc o valva EGR mai ieftina ca tre sa o schimb neaparat pe a mea ca m-am saturat sa tot vad becul the la check engine aprinzandu-se - altfel tre sa vin la intalnire in masina colegiilor :(
User avatar
saab_boy
Invatacel
 
Posts: 64
Joined: 17 Dec 2008, 22:56
Location: Trollhattan, SWE

Postby saab_boy » 07 Mar 2009, 03:24

PS - Tony am sa te sun in cursul zilei de sambata sa vorbim pe tema asta

cheers,
Octa aka saab_boy
User avatar
saab_boy
Invatacel
 
Posts: 64
Joined: 17 Dec 2008, 22:56
Location: Trollhattan, SWE

Postby tony » 08 Mar 2009, 10:46

de la brasov sigur vom fi 4 masini pana acum.
Image
User avatar
tony
Saabist adevarat
 
Posts: 1102
Joined: 19 Aug 2008, 08:18
Location: brasov

Postby Edy » 09 Mar 2009, 09:44

Ok, hai sa vedem cine vine pana acum:
- Bullet
- Cosmin07
- Tony
- Daniil Motorrock
- X-other
- Saab_boy
- Raul
- Danielson
- Edy
- Calin
Ar mai fi cineva cu inca o masina de la brasov dupa spusele lui tony si sper sa mai conving eu inca unul sau doi din bucuresti sa ni se alature. O sa scriu un mass sa intre toata lumea pe forum pentru confirmare pana maine (marti 10 martie) la ora 15. Va rog sa-i trimiteti un e-mail de confirmare lui Saab_boy care sa contina numarul de mobil si cu cate persoane vreti sa veniti ca sa poata maine sa ne faca rezervarile. Mailul: octave.c@gmail.com
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti

Postby tony » 09 Mar 2009, 16:36

situatia confirmarilor pana acum cu brasovenii este urmatoarea:
- tony+ 1 + copil
- x-other + 1
- calin + 1
- mao + 1 + copil
Image
User avatar
tony
Saabist adevarat
 
Posts: 1102
Joined: 19 Aug 2008, 08:18
Location: brasov

Postby tony » 09 Mar 2009, 16:41

edy, te rog mai trimite odata mail la toti membrii de pe site.
e foarte curios ca desi intalnirea e aproape de cluj, mures, etc, de acolo nu s-a anuntat nimeni.
salutari
Image
User avatar
tony
Saabist adevarat
 
Posts: 1102
Joined: 19 Aug 2008, 08:18
Location: brasov

Postby raul » 09 Mar 2009, 17:28

Salutare la toata lumea,

Trebuie sa nu uitam ca multi care au un SAAB azi, nu sunt si pasionati si poate s-au inscris pe site doar sa vada mai multe detalii despre masina ( ma gandesc asa pentru ca nu e normal sa facem o intalnire in centru tari si sa vina 10 masini)

Oricum eu sunt prezent. = una bucata om + una bucata 93 Aero. :)
i love 93 Aero
User avatar
raul
Invatacel
 
Posts: 54
Joined: 30 Jul 2008, 17:56
Location: Bucuresti

Postby raul » 09 Mar 2009, 17:34

Asa si cum ramane cu:

Cei care plecam din Bucuresti, Cand si unde ne vedem? pentru a pleca in coloana spre Brasov, unde ne vedem cu baieti de acolo, si apoi mergem spre Sibiu.
i love 93 Aero
User avatar
raul
Invatacel
 
Posts: 54
Joined: 30 Jul 2008, 17:56
Location: Bucuresti

saluty:)

Postby saabtiti » 09 Mar 2009, 20:13

voi fi si eu prezent:)de cazare nu duc lipsa multzumesc...sa ne ajute si vremea asta cu un pic de soare si va fi perfect;)s-ar putea sa mai vina si de la cj ceva saab-uri...in mures tot i-am cautat dar nu am dat de ei:)i'm still searching saab;)
saabtiti
Invatacel
 
Posts: 75
Joined: 19 Dec 2008, 01:26
Location: targu mures

Postby Edy » 10 Mar 2009, 17:22

raul wrote:Trebuie sa nu uitam ca multi care au un SAAB azi, nu sunt si pasionati si poate s-au inscris pe site doar sa vada mai multe detalii despre masina ( ma gandesc asa pentru ca nu e normal sa facem o intalnire in centru tari si sa vina 10 masini)

Este adevarat ce spui tu Raul, dar suntem la inceput si nu ne putem astepta ca sa fie o explozie de pasionati saab de pe acum care sa vina cu miile la intruniri. Gandeste-te ca la un moment dat erai singur...si acum sunt 10...peste o luna o sa fim 15 si tot asa.
Tony, am dat un mass ieri la toata lumea sa-i trimita lui Octi confirmare. Plecarea pentru cei din bucuresti va fi la 7 dimineata, sambata, in parcare la McDonalds langa Metro. Daca mergem lejer, fara sa trecem de 245km/h, cred ca pe la 11-11.30 suntem in Sibiu. Asteptam punctul de intalnire din Sibiu; unde va fi? Eu zic sa ne strangem cu totii pana la 12 la intrarea in Sibiu, numai sa spuneti voi unde!
User avatar
Edy
Site Admin
 
Posts: 2610
Joined: 10 Dec 2004, 18:07
Location: bucuresti

Postby raul » 10 Mar 2009, 22:50

Sa inteleg ca mergem pe Pitesti?
i love 93 Aero
User avatar
raul
Invatacel
 
Posts: 54
Joined: 30 Jul 2008, 17:56
Location: Bucuresti

PreviousNext

Return to SAAB - Intalniri Membri Club SAAB

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron