tester si service la Sibiu!

Service mai ieftin, piese originale mai ieftine, reparatii de calitate

tester si service la Sibiu!

Postby stefan » 30 Oct 2008, 20:43

Dl CURUIA GABI tel 0744877005 SIBIU. Am fost cu saab-ul la el mi-a schimbat intercoolerul si mi-a mai resetat ceva erori. E profi si iti spune daca te poate sau nu rezolva. Orice problema am ma rezolva! Va salut si va doresc numai bine. Stefan!
stefan
Nou venit
 
Posts: 14
Joined: 11 Aug 2008, 22:59

Postby saab_boy » 18 Mar 2009, 19:52

salutare stefan,

ma bucur sa aud ca avem o alternativa de tester si la Sibiu si nu trebuie sa mergem de fiecare data la Brasov sau Bucuresti. Pe unde se afla domnul acesta cu service-ul?

Weekendul 14-15 Martie 2009 a fost intalnire SAAB la SIBIU. Nu ai vazut pe forum anuntul? Ar fi fost super daca participai si tu la parada din oras si ai fi fost cu noi la Paltinis si Balea.

//Octa
SAAB moved my mind
2.0t Vector 9-3
User avatar
saab_boy
Invatacel
 
Posts: 64
Joined: 17 Dec 2008, 22:56
Location: Trollhattan, SWE

Postby stefan » 18 Mar 2009, 21:22

saab_boy wrote:salutare stefan,

ma bucur sa aud ca avem o alternativa de tester si la Sibiu si nu trebuie sa mergem de fiecare data la Brasov sau Bucuresti. Pe unde se afla domnul acesta cu service-ul?

Weekendul 14-15 Martie 2009 a fost intalnire SAAB la SIBIU. Nu ai vazut pe forum anuntul? Ar fi fost super daca participai si tu la parada din oras si ai fi fost cu noi la Paltinis si Balea.

//Octa

Pe str. Emile Zola dar inainte da un telefon la nr pe care l-am scris ceva mai sus. Stiu ca a fost weekend saab la Sibiu. Am fost din pacate in acea perioada la schi in Austria. Mi-a spus un prieten ca v-a vazut coloana de masini si ca a fost placut impresionat. Va salut pe toti si va doresc o primavara frumoasa.
stefan
Nou venit
 
Posts: 14
Joined: 11 Aug 2008, 22:59

Postby AeroSibiu » 08 May 2009, 16:59

Am fost la domnule recomandat mai sus si sunt sincer neimpresionat.
Pe langa o aroganta nepermisa unui prestator de servicii in general , nu doar unui "inginer" si a unei oarecare nesigurante ingrijoratoare, omul are si un set de "principii" nesanatoase care dau impresia unui tepar.

Din punctul meu de vedere , un om care spune chestii de genul :

- eu nu ma complic cu reparatii , eu doar schimb piese
- lasa masina la mine si vino peste trei zile ca dureaza pana o testez si aflu ce are
- la mine se lucreaza pe incredere
- nu ma pot uita dupa piese sa vad cat ar costa , ca de asta se ocupa doamna si eu nu ma bag
- nu lucrez la o masina la care a mai lucrat si altcineva inaintea mea ( o'rly? )
si multe multe alte clisee de gen...
este un "Mitica" de colt de bloc pe mana caruia nu imi las eu "amanta"
e bun omul sa va faca un schimb de ulei dar pentru mult mai mult nu am incredere.

Prefer sa fac drumul la Brasov...
User avatar
AeroSibiu
Junior
 
Posts: 25
Joined: 07 May 2009, 19:51
Location: Sibiu

Postby saabby-727 » 11 May 2009, 13:15

he-he! :D
si cu asa un "service" mai are totusi ce minca???? :shock:
mä intreb de ce? cine se duce acolo?
stie cineva el ce masinä are?
sper cä nu SAAB!!!! :evil: nu meritä un saab ci un trabant!
... sau poate cä nici nu are masinä proprie si de aceea vrea sä tinä masinile clientilor cite trei zile, asa ca sä aibä si el cu ce sä meargä pinä la Metro dupä cumpäräturi :lol: !
sä joci golf sau polo, sä conduci logan sau mai bine SÄ PILOTEZI UN SAAB?
la saab frinatul murdäreste jentzile
9-5 2,3T vector 220HP
saabby-727
Senior
 
Posts: 141
Joined: 08 Mar 2009, 14:21
Location: kaiserslautern

Postby stefan » 12 May 2009, 23:51

Mai sa fie! :D Nu cred sa fi decazut omu' cu serviciile chiar in asa hal! In fine! Si mie mi-a tinut masina de azi pe maine dar m-a rezolvat si a fost ok. Cu piesele intr-adevar se ocupa sotia lui si... da, are niste clisee pe care le tot foloseste, dar pe mine m-a interesat sa-mi gaseasca defectiune si sa nu ma mai duc naibi la Bucuresti.Acolo am fost de vreo doua ori (La Augusta) acu vreo doi sau trei ani si nu m-a impresionat cum au lucrat! Adevaru' ca mi-i groaza sa se mai bulesca ceva ca nu mai stiu ce sa fac!!! Daca gasiti ceva mai bun ziceti-mi si mie! Va salut si va doresc numai bine! Multi km. pe SAAB! Stefan.
stefan
Nou venit
 
Posts: 14
Joined: 11 Aug 2008, 22:59


Return to SAAB - Service

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron