Gratuit diagnoza Tech2 in Cluj-Napoca

Service mai ieftin, piese originale mai ieftine, reparatii de calitate

Re: Gratuit diagnoza Tech2 in Cluj-Napoca

Postby gfery » 31 Aug 2017, 17:50

Cu respectul cuvenit, dar op-com nu prea are treaba cu altceva decat opel. Merge pe motoarele diesel montate pe saab ca-s aceleasi ca pe opel (provenienta fiat), dar pe partea de transmisie nu am incredere in nimic altceva decat in Tech2, si chiar si asa, uneori e dificil de diagnosticat o problema.

Oricum, orice fel de eroare da cutia, poti fi foarte sigur ca are si probleme hadware, la astea nu merge cu ii dai un reset si merge, ca nu e windows.

Sugestia mea este sa mergi la niste unii care stiu ce sunt alea cutii automate, ti-o diagnosticheaza aia repede. Problema e ca singurii pe care i-as recomanda sunt la Arad. Daca te aranjeaza, iti dau si detalii, dar cred ca e un pic departe pentru tine.
gfery
Master
 
Posts: 294
Joined: 25 Sep 2015, 09:56
Location: Cluj-Napoca

Re: Gratuit diagnoza Tech2 in Cluj-Napoca

Postby mariansro » 31 Aug 2017, 20:01

Fery.merge op com si pe.cutie dar are limitari cam multe.practic doar erori si resetări.cutia e af40 facuta de Aisin.identic vectra c.
93 Vector tid cu aroma de hirsch si dpf off
mariansro
Invatacel
 
Posts: 84
Joined: 15 Apr 2017, 12:14

Re: Gratuit diagnoza Tech2 in Cluj-Napoca

Postby vicentziu » 01 Sep 2017, 11:34

Stiu ca Op-Com-ul este pentru Opel, insa nu am avut la dispozitie un TECH 2, chiar si asa au fost probleme la comunicare si cu OP-COM si cu mai multe testere (Launch si inca ceva ) in sensul ca nu o vedea deloc, dupa mai multe incercari a vrut, apoi iar nu mai comunica.E departe Arad, multumesc oricum.
Am facut o programare la Saab Cobalcescu sa vad ce o iesi.
SAAB 9-3 SS 2010 TTid Aero
vicentziu
Junior
 
Posts: 31
Joined: 26 Nov 2012, 15:44

Previous

Return to SAAB - Service

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest

cron