Ce inseamna Saab pentru tine?

Discutii generale despre SAAB

Re: Ce inseamna Saab pentru tine?

Postby danplux » 23 Mar 2013, 22:35

SAAB este un vis de mai bine de 10 ani care - printr-o împrejurare fericită - a devenit realitate.
Auzisem de marcă înainte de anii 2000, poate am şi văzut-o pe litoral, oricum ... era din altă ligă. Însă mi-a rămas întipărit pe retină un moment din anul 2001, când mă aflam în State şi mergând cu maşina unui coleg pe autostradă, am trecut pe lângă un autotren cu SAAB-uri 9-3 nou-nouţe. Atunci s-a declanşat dragostea la prima vedere, însă cum spuneam ... nici nu mă gândeam că aş putea avea aşa ceva, la timpul respectiv.
Anul trecut am avut ocazia de a pleca din ţară pentru vreo câţiva ani şi cum doream să-mi cumpăr ceva temporar pentru perioada respectivă, la un raport cât mai bun între un preţ minim şi calitate maximă, spre norocul meu, mi-a fost dat să găsesc un anunţ proaspăt pe net cu SAAB-ul pe care îl conduc acum.
Pe scurt .. este o plăcere; este exact ceea ce am citit despre ea pe un site franţuzesc: "un vaisseau d'autoroute" (un vapor pentru autostradă). Ca să fac cumva o legătură, o să-i spun ... portavion!!! :D
Saab 9-3/2.2 TiD/ 2001/ Alb
User avatar
danplux
Senior
 
Posts: 177
Joined: 08 Dec 2012, 10:35
Location: Constanţa

Re: Ce inseamna Saab pentru tine?

Postby adrian.iorga » 12 Feb 2014, 16:16

o masina care se pare se fabrica DIN NOU !!!!http://www.saabsunited.com
Saab 93 TiD Hirsch
User avatar
adrian.iorga
Junior
 
Posts: 49
Joined: 16 Dec 2009, 07:08
Location: Bucuresti

Previous

Return to SAAB - Move Your Mind

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests

cron